موج
کدخبر : ۳۵۵۱۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355105

دادستان انقلاب و عمومی مرکز کردستان ضمن تاکید بر عرضه کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم گفت: تولیدکنندگان براساس قیمت مصوب محصولات خود را عرضه کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد جباری ظهر امروز چهارشنبه در بیستمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان اظهار داشت: ملاک و معیار قیمت کالاها توسط کارگروه های تنظیم بازار بعنوان مرجع قانونی مشخص و اعلام می‌شود و همه تولیدکنندگان مکلف و موظف به رعایت آن هستند.  

دادستان انقلاب و عمومی مرکز استان کردستان گفت: کمبود و نبود کالاهای اساسی مصالح عمومی را به خطر می‌اندازد ضمن اینکه عدم عرضه این کالاها و احتکار آن برخلاف قانون است با افراد متخلف برخورد می‌شود.

وی با اعلام اینکه تا زمانی که نیاز کردستان مرتفع نشده خروج مرغ زنده از مبادی استان ممنوع است، اضافه کرد: هر واحدی تخلف کند محموله اش توقیف و به کشتارگاه منتقل و با قیمت ضابطه مند و توزیع می‌شود.  

دادستان انقلاب و عمومی مرکز استان کردستان افزود: واحدهای تولیدی که از عرضه محصول خود خودداری کنند براساس تصمیم اعضای این کارگروه و دستگاه قضایی برابر قانون منتظر برخورد باشند در این خصوص با کسی تعارف نداریم.  

جباری با تاکید بر اینکه قیمت هر کیلوگرم مرغ در استان نباید بیشتر از 25 هزار تومان باشد، گفت: دولت تکالیف و حق خود را در مقابل تولید کنندگان با حمایت، ایجاد امنیت و در اختیار قرار دادن تسهیلات و یارانه انجام داده و اینک تولیدکنندگان باید در این رابطه به تکلیف خود که عرضه محصول براساس قیمت مصوب است، عمل کنند.  

وی تاکید کرد: افزایش قیمت مرغ از هر کیلوگرم 22 هزار تومان در عرض 48 ساعت به 35 هزار تومان به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و این کار در شرایط کنونی کشور، باعث اخلال در نظام بازار و فشار مضاعف بر مصرف کننده بویژه قشر ضعیف جامعه است.  

دادستان انقلاب و عمومی مرکز استان کردستان یادآور شد: براساس قوانین تعزیرات و مجازات اخلاگران در نظام اقتصادی،  می‌توانیم با هر واحد تولیدی که از عرضه مرغ خودداری می کند برخورد قضایی کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها