موج
کدخبر : ۳۵۵۰۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355082

امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری:

فرمانده قرارگاه مقدم جنوب نداجا گفت: آن چیزی که برای یک نظام دفاعی بسیار ارزشمند است توانایی تأمین تجهیزات و سامانه‌های موردنیاز برای خودش است و ما امروز علی‌رغم تمام محدودیت‌ها این ارزش و افتخار را داریم و تهدید را به فرصت تبدیل کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری، در نشستی خبری که به مناسبت هفتم آذرماه، روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، عنوان کرد: نام‌گذاری این روز با توجه به تدابیر و فرمایشات معمار کبیر انقلاب، پیرو عملیات موفقیت‌آمیز «مروارید» توسط یگان‌های نیروی دریایی ارتش و پرنده‌های تیزپرواز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت.

وی افزود: در مقطعی که همه کارشناسان فکر می‌کردند با خروج مستشاران خارجی، نیروی دریایی توانایی عملیات و ایستایی و قدرتش را در دریا از دست می‌دهد، ما در عرصه دریا آن‌چنان ضربه مهلکی به رژیم بعث عراق وارد کردیم که نه‌تنها بیش از دوسوم شناورهای رزمی این کشور منهدم و باقی شناورها را در بندر ام‌القصر زمین‌گیر کردیم، بلکه صیانت و اقتدار دریایی را در خلیج‌فارس را به دست گرفتیم و با توجه به اینکه نقطه اتکا کشور عراق صادرات نفت بود، با انهدام دو دکل نفتی اقتصادش را زمین‌گیر کردیم.

فرمانده قرارگاه مقدم جنوب نداجا تصریح کرد: بسیج یک شغل و یک عنوان برای فرد خاصی نیست، بسیج یک فرهنگ است که همه افراد در عرصه‌های مختلف می‌توانند به‌عنوان یک فرد بسیجی و مدیریت جهادی به خواسته‌هایی که فرماندهی معظم کل قوا از ملت ایران برای به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه‌ها داشتند، عملکرد خوبی داشته باشند.

وی ادامه داد: برای رسیدن به امنیت پایداری که اکنون حاکم است دلاورمردی‌های زیادی در عرصه نیلگون خلیج‌فارس شاهد بودیم و خون‌های پاک زیادی خلیج همیشه فارس را آبیاری کردند و امروز ما شاهد این عزت و افتخار و اقتدار در منطقه هستیم.

شفقت افزود: در ادامه‌ی انجام مأموریت‌ها و با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا با همکاری برادرانمان در نیروی دریایی ارتش و سپاه انقلاب اسلامی، تفکیک ماموریتی صورت گرفت و نداجا وارد عرصه‌ی جدیدی در آب‌های بین‌المللی شد تا بتواند آن نقشی را که مقام معظم رهبری به نیروی دریایی به‌عنوان یک نیروی راهبردی ابلاغ نمودند، اجرا و عزت و افتخار را برای کشورمان در آب‌های دوردست به ارمغان بیاورد.

وی اشاره کرد: هم‌اکنون ناوگروه ۷۰ رزمی نیروی دریایی ارتش شامل ناوشکن سبلان، لاوان و بندرعباس در هزاران مایل دورتر در خلیج عدن در حال تأمین امنیت دریایی و حفظ خطوط مواصلاتی ترددهای دریایی سامانه‌های تجاری و نفت‌کش جمهوری اسلامی ایران هستند تا بتوانیم از عرصه‌ی ارزشمند دریا که در رشد و تعالی یک کشور بسیار اثرگذار است، صیانت کنیم.

فرمانده قرارگاه مقدم جنوب نداجا با بیان اینکه ما تهدید کشورهای مستکبر جهان را به فرصت برای خود تبدیل کرده‌ایم، گفت: امروز در عرصه‌های مختلف دریایی به جایگاهی رسیدیم که تمام نیازمندی‌های خود را در حوزه زیر و سطح و هوا دریا خودمان تأمین می‌کنیم، این قضیه علاوه بر تأمین نیازمندی‌های ما و مقرون‌به‌صرفه بودن، یک امتیاز ویژه دارد و آن این است که وابستگی ما را به کشورهای دیگر قطع می‌کند و باعث می‌شود دشمن نداند که ما چه سامانه‌هایی در شناورها و زیرسطحی‌های جدید خود مورد بهره‌برداری قرار می‌دهیم و این عاملی بازدارنده است بدون اینکه حتی یک گلوله هم شلیک کنیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا و ایجاد محدودیت در همه برنامه‌ها و مراسمات در سراسر جهان، افزود: ما فعالیت‌های گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی پیش‌بینی کردیم، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان و پیشکسوتان عرصه دفاع، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان، رزمایش داخلی در دریا، مسابقات کتاب‌خوانی و مسابقات فرهنگی، قرآنی به‌صورت مجازی برای فرزندان و خانواده‌ها و توزیع کمک‌های مؤمنانه بین نیازمندان در بخش‌های محروم استان از برنامه‌های ما در روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده قرارگاه مقدم جنوب نداجا گفت: ما علاوه بر مسئولیت تأمین امنیت، وظیفه مردم یاری را نیز بر عهده‌ داریم، در بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله و ... حضور نیروهای مسلح به‌ویژه نیروی دریایی را شاهد هستیم تا شعار ما که «ارتش فدای ملت » است محقق شود. یکی از عرصه‌هایی که ارتش بخصوص نیروی دریایی فعالیت‌های چشمگیری در آن انجام داد، مبارزه با ویروس کرونا بود که گندزدایی، ضدعفونی مکان‌های عمومی در سطح شهر و واگذاری کلیه بسترهای بهداشتی و درمانی نیروی دریایی ارتش به وزارت بهداشت، از جمله این فعالیت‌ها بوده است.

وی ادامه داد: یگان‌های نظامی هیچ‌گاه شرایط عادی ندارند و ما همیشه حتی وقتی درگیر نبرد نیستیم با انجام آموزش‌ها و رزمایش‌ها، خود را آماده نگاه می‌داریم، سامانه‌های اطلاعاتی ما وضعیت منطقه را رصد می‌کنند و همه نیروهای مسلح به‌ویژه نیروی دریایی ارتش، آمادگی 100 درصد برای هر پیشامدی را دارند.

شفقت عنوان کرد: حضور کشورهای فرا منطقه‌ای نمی‌تواند تأمین‌کننده امنیت کشورهای منطقه باشد، همیشه خواستار این هستیم که کشورهای منطقه با اتحاد، همفکری و تعامل بستر برای امنیت پایدار در منطقه فراهم کنند و مطمئن باشند زمان بزن و در رو گذشته و سامانه‌های دفاعی ما در عرصه‌های مختلف دریایی، هوایی، زمینی و موشکی به حدی از توانمندی رسیده‌اند که پاسخ دندان‌شکنی را به هر متجاوزی به‌موقع و محکم بدهند.

فرمانده قرارگاه مقدم جنوب نداجا اظهار کرد: بعد از استقرار نیروی دریایی در سواحل مکران شاهد تحرک و ایستایی ناوگان کشورهای ائتلاف در فواصل دورتری از آب‌های سرزمینی‌مان هستیم، با توجه به استقرار یگان‌های زیرسطحی ما در منطقه دوم ولایت جاسک و انجام گشت‌های ناوگروه‌هایمان شاهد استقرار این‌ها در فواصل بیش از ۶۰۰ تا ۷۰۰ مایلی خود هستیم.

وی با اشاره به ساخت بیمارستان نیرو دریایی عنوان کرد: بیش از 90 درصد از ساخت فیزیکی این بیمارستان به اتمام رسیده است و هم‌اکنون پیگیر نصب تجهیزات و راه‌اندازی در حوزه سامانه‌های تجهیزاتی هستیم.

شفقت در پایان ضمن تشکر از اصحاب رسانه که عزت جمهوری اسلامی ایران و بیان حقیقت دغدغه خاطر آن‌ها است افزود: اطلاع‌رسانی اگر درست انجام شود بارقه امید در جامعه است، قلم همانند سلاحی که در دست سربازان است آثار مثبتی را می‌تواند برای نظام مقدس ما به ارمغان بیاورد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها