موج
کدخبر : ۳۵۴۹۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354930

رییس کل دادگستری یزد؛

رییس کل دادگستری یزد خواستار همکاری جهاددانشگاهی یزد در ارائه آموزش‌های پیشگیرانه با تعامل معاونت پیشگیری از جرم دادگستری استان شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس کل دادگستری یزد در نشست مشترک با رئیس و معاونین جهاددانشگاهی استان یزد ضمن تاکید بر تعامل و همکاری بیشتر این دو مجموعه، جهاددانشگاهی را نهادی با گستره وسیعی از فعالیت‌ها و خدمات اعم از علمی، فنی و دانشگاهی و در ارتباط با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها در استان خواند و گفت: متاسفانه توانایی‌ها و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی استان به نحوی مغفول مانده و لازم است که این ظرفیت‌ها بیش از پیش برای مردم و مسئولان معرفی و تبیین شود.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی نهادی انقلابی و با ماهیت اسلامی است که خوشبختانه نیروهای فعال در جهاددانشگاهی نیز افرادی انقلابی، ولایت مدار و کارآمد هستند و پویایی علمی و عملی در این مجموعه به خوبی تجلی یافته است.

وی از نقاط قوت جهاد دانشگاهی را رفع مشکلات و چالشهای حوزه‌های مختلف و مورد نیاز جامعه خواند و افزود: خوشبختانه دادگستری استان یزد دارای اشتراکات کاری خوبی با جهاد دانشگاهی از جمله در مقوله‌ی آموزش است.

این مقام قضایی خواستار همکاری جهاددانشگاهی یزد در ارائه آموزش‌های پیشگیرانه با تعامل معاونت پیشگیری از جرم دادگستری استان شد و با تاکید بر حضور نماینده‌ای مدعو از جهاد دانشگاهی در شورای پیشگیری استان برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های این مجموعه در حوزه‌های مختلف، گفت: استان یزد در حال حاضر از برخی آسیب‌ها مانند حوادث ترافیکی رنج می‌برد و آمار این حوادث در شان شهر میراث جهانی نیست و جهاددانشگاهی می‌تواند با فرهنگ‌سازی در این رابطه موثر واقع شود.

وی به برخی مشکلات زیست محیطی استان یزد نیز اشاره کرد و گفت:جهاددانشگاهی می‌تواند چالش‌ها و مشکلات این حوزه را استخراج و در جهت رعایت حقوق عامه با دادگستری همکاری کند.

وی یکی از چالش‌های کنونی دستگاه‌ها و ادارت را بیکاری پنهان خواند و با تاکید بر رفع این چالش در راستای عدالت شغلی و پیشگیری از نارضایتی شغلی کارکنان سختکوش، گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند با همکاری دادگستری در راستای بهبود شرایط کسب و کار و رفع این مشکل ایفای نقش کند، البته این مهم نیازمند مطالعه علمی و ارائه راهکارهای عملیاتی است.

دهشیری همچنین به فشار بالای کاری و روحی وارده به کارکنان دادگستری بالاخص در دوران کرونا اشاره و ابراز امیدواری کرد جهاددانشگاهی بتواند زمینه های ارائه خدمات آزمایشگاهی در قالب چکاپ کارکنان همکاری لازم با معاونت مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها