موج
کدخبر : ۳۵۴۷۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354711

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم از مصالحه 77درصدی پرونده‌های ارجاعی به مرکز مشاوره پلیس در آبان ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ سید مجتبی اشرفی با اشاره به نقش مشاوران و مددکاران اجتماعی کلانتری‌ها و پاسگاه ها در پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم، اظهارداشت: مراکز مشاوره پلیس، نقش بسزائی در کاهش مراجعات قضائی به کلانتری ها و دادسراها دارند.

وی با اشاره به اقدامات تخصصی دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری و پاسگاه ها در حل و فصل مشکلات شهروندان در موضوعات خانوادگی، نزاع و درگیری، تاکید کرد: عملکرد مراکز مشاوره پلیس، نقش موثری در کاهش پرونده های قضائی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.

سرهنگ اشرفی در ادامه از تشکیل یک هزار و 297 فقره پرونده در دفاتر مشاوره کلانتری ها و همچنین اداره مشاوره وآرامش پلیس قم در آبان ماه خبر داد و افزود: از این تعداد 555 مورد خدمات مشاوره ای در کلانتری ها بررسی شد .

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم تاکید کرد: طی این مدت در اداره مشاوره 87مشاوره  حقوقی ، 73 مورد خدمات مددکاری ، 630مورد مشاوره روانشناختی  و 102مورد روانسنجی انجام شده و از تعداد یک هزار و 297 پرونده، یک هزار و 4 پرونده مصالحه شده که درصد موفقیت  مصالحه 77درصد است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها