موج
کدخبر : ۳۵۴۶۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354625

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کردستان ضمن تشریح نحوه فعالیت دفاتر قضایی در ایام کرونا گفت: کیفی سازی و ارایه خدمات با کیفیت به ارباب رجوع در دفاتر خدمات قضایی اولویت دادگستری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، علی رشیدی صبح امروز دوشنبه در گفت و گو با رسانه های استان در سنندج اظهار داشت: تا پیش از این برنامه‌ریزی برای توسعه کمی دفاتر خدمات قضایی بود که تعداد این دفاتر به 31 مورد رسیده است.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کردستان گفت: به جای توسعه کمی دفاتر خدمات قضایی در این استان، تاکید بر توسعه کیفی است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ها از این پس برای افزایش خدمات و کیفی تر شدن ثبت پرونده‌ها در این دفاتر خواهد بود، افزود: دو دفتر دیگر که کد فعالیت دریافت کرده و تجهیز نشده بودند هم در همین ماه در دهگلان و سریش آباد شروع به فعالیت می‌کنند تا تعداد دفاتر به 33 دفتر برسد.

رشیدی یادآور شد: در هر دفتر حداقل 2 نفر شامل مدیر و کارشناس حقوقی باید فعالیت کند که با توجه به فعالیت دفتر و فضای آن تعداد شاغلین تا حداکثر 10 نفر قابل افزایش است.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان کردستان با بیان اینکه از امروز تمامی قراردادهای وکلا با موکلان آنها باید در دفاتر خدمات قضایی ثبت شود، گفت: دادخواست‌های بدوی، دعاوی تجدیدنظر خواهی، اعاده و فرجام خواهی و اعتراض به قرار دادسرا برخی فعالیت‌هایی است که در این دفاتر انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: ثبت شکوایه، اظهارنامه، لایحه‌ها، دعاوی شورای حل اختلاف، درخواست بدوی دیوان عدالت اداری، ابلاغیه‌ها، ثبت ثنا و تمدید پروانه وکلا از دیگر فعالیت‌هایی است که دفاتر خدمات قضایی انجام می‌دهند.

رشیدی گفت: با توجه به محدودیت‌های جدید کرونایی، دفاتر در شهرهای با وضعیت قرمز می‌توانند با 50 درصد نیروی خود در ساعت کاری هشت تا 12 و 13 تا 17 فعالیت کنند.

وی جلوگیری از اطاله دادرسی، سرعت، دقت، شفافیت و دسترسی سریع مردم برای ثبت دادخواست و خدمات قضایی را از مزیت‌های مهم این دفاتر دانست و اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 87 درصد ابلاغ اوراق قضایی در استان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها