موج
کدخبر : ۳۵۴۳۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354345

محمد قویدل:

معاون آموزش متوسطه هرمزگان گفت: هنرستان‌های استان در شرایط سخت کرونایی بیش از 141 هزار ماسک تولید کردند و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را در شرایط اضطراری نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد قویدل لاری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، هنرستان های فنی وحرفه ای و کاردانش استان بیش از ۱۴۱هزار و ۹۰۰ ماسک تولید کردند.

محمد قویدل لاری روز شنبه در بازدید از واحدهای تولیدی ماسک هنرستان های بندرعباس افزود: در این مدت ۱۷ هنرستان فنی وحرفه ای و کاردانش در هرمزگان به تولید ماسک فعالیت داشتند و همچنان در سه هنرستان ناحیه یک و دو بندرعباس و سندرک میناب تولید ماسک صورت می‌گیرد.

وی بیان داشت: ماسک های تولیدی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بین دانش آموزان و نیازمندان توزیع می‌شود.

معاون آموزش متوسطه هرمزگان اظهارداشت: هنرستان‌های استان با کمک هنرآموزان، هنرجویان و سایر ارگان‌ها در شرایط سخت کرونایی توانستند اقدام‌های قابل قبولی را انجام دهند و با اثبات ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود در شرایط اضطراری نهایت بهره را بردند.

وی تصریح کرد: از آنجا که مدرسه بعد از خانواده اصلی ترین محل انسان سازی می‌باشد، آماده کردن این شرایط موجب تربیت آینده‌سازان کشور و همچنین استفاده از تولیدات داخلی می‌شود.

قویدل با بیان اینکه هنرستان های هرمزگان به پایگاه های جهادی و علمی تبدیل شده‌اند، گفت: توانمندی‌های هنرستان‌ها در نظام آموزش مهارتی رسمی کشور، باتوجه به ماهیت رشته‌های تولید محور و خدمات محور، قابل توجه بوده که در این شرایط ظرفیت رشته‌های زمینه طراحی دوخت بیشتر از همه به کار گرفته شده است.

در سال تحصیلی جاری بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ هنرجو در ۱۶۶ هنرستان شاخه کاردانش و سه هزار و ۴۴۶ هنرجو در ۶۱ هنرستان فنی و حرفه ای مشغول به تحصیل هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها