موج
کدخبر : ۳۵۴۰۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354097

در راستای کنترل اضافه وزن و چاقی دانش‌آموزان در طرح کوچ؛

معاونت پرورشی و تربیت بدنی منطقه شهاب قشم گفت: در راستای کنترل اضافه وزن و چاقی دانش‌آموزان، اطلاعات بیش از 86 درصد دانش آموزان منطقه شهاب و حرا تا این لحظه در طرح کوچ ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مرتضی جعفری معاونت پرورشی و تربیت بدنی منطقه شهاب قشم در این باره اظهار داشت: برابر با آخرین آمار دریافتی از حوزه ستادی وزارت متبوع و اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، آموزش و پرورش منطقه شهاب با ثبت اطلاعات 8966 نفر از دانش آموزان تاکنون موفق به ثبت 86 درصدی در سامانه سناد شده است.

معاونت پرورشی و تربیت بدنی منطقه شهاب تصریح کرد: آموزش و پرورش در شرایط شیوع بیماری کرونا، رسالت آموزشی و پرورشی خود را همچنان ادامه داد و امروز نیز سعی دارد با آموزش مسائل بهداشتی به دانش آموزان و اولیای محترم سلامت جامعه را تضمین کند.

وی با اشاره به اینکه امسال برنامه‌ای منسجم برای کنترل اضافه وزن دانش آموزان به صورت کشوری برنامه ریزی و در منطقه شهاب از پانزدهم شهریور ماه سال جاری آغاز شد، خاطرنشان کرد: طبق آمار 21 درصد دانش آموزان در سطح کشور اضافه وزن دارند که طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان(کوچ) در راستای بهبود این وضعیت تدوین شده است.

جعفری افزود: در این طرح دانش‌آموزان قد و وزن خود را در سامانه سناد ثبت می‌کنند و دانش‌آموزان دارای اضافه‌وزن و چاق شناسایی می‌شوند و سپس با آموزش، مشاوره و حمایت با همکاری خانه و مدرسه، دانش‌آموزان وزن خود را مدیریت می‌کنند و پس از آزمون مرحله ثانویه، تغییرات شاخص توده بدنی تعیین و تحلیل می‌شود.

وی تأکید کرد که پس از پایان ثبت قد و وزن دانش‌آموزان، با تحلیل و بررسی و پالایش اطلاعات، میزان اضافه‌‌وزن و چاقی دانش‌آموزان مشخص خواهد شد و امیدواریم در پایان طرح ملی کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان بتوانیم از تغذیه ناسالم به سالم و از زندگی کم تحرک به پویایی و حرکت کوچ کنیم و در راستای نشاط و شادابی و سلامت دانش آموزان گام برداریم.

در پایان نیز ضمن قدردانی از تمامی مدیران مدارس، انجام این مهم را مرهون تلاش، همت و همکاری تمامی مدیران، و آموزگاران و دبیران تربیت بدنی دانست و صمیمانه از همکاری آنان تشکر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها