موج
کدخبر : ۳۵۳۶۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353677

محمد حسین محمدی خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان ضمن توضیح در مورد آب شرب شهر سنندج گفت: سامانه ازن زنی تصفیه خانه آب شماره یک سنندج در راستای بهبود کیفیت آب شرب این شهردر مدار بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدحسین محمدی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر ، اظهار داشت: به منظور ارتقای گوارایی و بهبود طعم و بوی آب شرب شهر سنندج سامانه ازن زنی در تصفیه خانه آب شماره یک سنندج با هزینه 80 میلیارد ریال اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان افزود: به دنبال تغییرات در طعم و بوی آب شرب شهر سنندج که ناشی از بروز پدیده تغذیه‌گرایی و رشد جلبک و میکروارگانیسم‌های مولد طعم و بو در سد قشلاق بود، تلاش‌های مستمری برای کاهش این طعم و بو و افزایش گوارایی آب شرب تصفیه شده انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا و در نخستین گام با پیگیری‌های مستمر شرکت آبفا استان و همچنین مساعدت‌های استاندار کردستان موافقت وزارت نیرو برای انتقال آب سد آزاد ( به عنوان منبع آب خام باکیفیت‌تر) به سد قشلاق سنندج طی ماه گذشته اخذ شد و به این ترتیب به میزان 2 مترمکعب آب در ثانیه (2 هزار لیتر در ثانیه) آب از سد آزاد به سد قشلاق با هدف جلوگیری از کاهش تراز و در عین حال بهبود کیفیت آب سد محقق شد که اثرات مناسبی نیز بر ارتقای کیفیت آب داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان عنوان کرد: اقدام بعدی که همزمان انجام گرفت شستشوی مخازن آب شرب در نقاط مختلف شهر بود که طی دو ماه اخیر و به شکل برنامه‌ریزی شده انجام گرفت.

محمدی اظهار داشت: در تازه‌ترین اقدام از هفته جاری عملیات، تهیه، نصب و راه‌اندازی واحد ازن زنی تصفیه خانه شماره یک شهر سنندج آغاز و وارد فاز اجرایی شد.

وی اضافه کرد: این سامانه با ظرفیت ازن زنی به میزان 9 کیلوگرم در ساعت و با هزینه ای بالغ بر 80 میلیارد ریال راه‌اندازی شده است که با استفاده از آن امکان حذف بیشتر طعم و بوی آب شرب شهر سنندج فراهم شد؛ ضمن آنکه تصفیه خانه شماره 2 نیز از گذشته دارای واحد ازن زنی بود و عمده عملیات حذف طعم و بو تا پیش از این از طریق این واحد انجام می‌گرفت.

وی در پایان بیان کرد: ویژگی‌های آب شرب سالم و بهداشتی در استاندارد 1053 تعریف شده که بالغ بر 100 پارامتر و ویژگی را برای آب سالم تعریف کرده و تصفیه و پایش آب مطابق با آن صورت می‌گیرد؛ آب شرب توزیع شده در شبکه آب استان و بالاخص شهر سنندج نیز منطبق بر این استاندارد است و لذا شهروندان هیچگونه نگرانی بابت سلامت آب شرب نداشته باشند

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها