موج
کدخبر : ۳۵۳۳۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353352

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا گفت: وضعیت استان به لحاظ آمار مبتلایان و روند افزایشی تعداد فوتی‌ها بسیار نگران‌کننده است و عبور از این بحران نیازمند مشارکت جدی مردم است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رئیس‌جمهور و به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ اظهار داشت: وزارت بهداشت در نشست امروز ستاد ملی کرونا، با توجه به شرایط موجود اعمال یک مجموعه گسترده از محدودیت‌های جدید را در قالب به مصوبه پیشنهاد کرد.

وی افزود: بر اساس این مصوبه محدودیت‌های در نظر گرفته‌شده برای گروه‌های چهارگانه مشاغل بر اساس وضعیت نارنجی و یا قرمز بودن شهرها اعمال می‌شود‌. البته خدمات‌دهی مشاغل گروه یک به دلیل ضرورت آن‌ها، همچنان ادامه خواهد داشت.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در این نشست مقرر شد این مصوبه توسط سازمان امور استخدامی و قرارگاه مبارزه با کرونا بررسی شود و تا پنج‌شنبه نظر نهایی را اعلام کنند تا از شنبه در سراسر کشور اجرایی شود.

وی گفت: ستاد استانی کرونا نیز پنج‌شنبه تشکیل جلسه خواهد داد و در این روز وضعیت شهرستان‌ها تعیین خواهد شد و بر اساس آن محدودیت‌ها اعمال می‌گردد.

بازوند خاطرنشان کرد: هم‌اکنون وضعیت استان کرمانشاه بسیار حاد است و جز شهرستان دالاهو بقیه شهرستان‌ها در وضعیت قرمز و بحرانی به سر می‌برند.

وی هشدار داد: اگر مردم رعایت نکنند استان گرفتار یک بحران بسیار حاد خواهد شد و مجبوریم تعطیلی‌های گسترده‌ای را اعمال کنیم.

مدیر ارشد استان ادامه داد: دیروز در استان کرمانشاه ۱۹ نفر براثر کرونا جان‌باخته‌اند که یک آمار بی‌سابقه و وحشتناک است.

وی ادامه داد: متأسفانه هنوز برخی پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند و در مراسمات شرکت می‌کنند. عاجزانه از مردم خواهش می‌کنیم برای نجات جان‌عزیزانشان پروتکل‌ها را رعایت کنند.

استاندار کرمانشاه گفت: در طول این‌یک هفته از طریق رسانه‌ها و صداوسیما در مورد ابعاد محدودیت‌های احتمالی هفته آینده و گروه‌های شغلی اطلاع‌رسانی بیشتری صورت خواهد گرفت تا افراد از ممنوعیت‌هایی که متوجه رسته شغلی آن‌هاست مطلع شوند‌.

همچنین در نشست ستاد ملی کرونا دکتر نمکی با اشاره به آغاز طرح غربالگری عمومی در استان کرمانشاه اظهار کرد: اجرای این طرح غربالگری در کرمانشاه می‌تواند نویدبخش موفقیت این طرح در سطح ملی باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها