موج
کدخبر : ۳۵۲۹۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352962

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا کرمانشاه که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد از آمادگی واگذاری بخشی از بودجه عمرانی استان برای تأمین ماسک افراد کم‌درآمد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه با تأکید بر اینکه در صورت وجود مجوز آمادگی تأمین اعتبار برای تأمین ماسک برای افراد کم‌درآمد از محل اعتبارات عمرانی کرمانشاه وجود دارد، ابراز داشت: با توجه به وجود فشارهای اقتصادی، در حال حاضر پنج دهک جامعه در استان کرمانشاه حتی در خرید ماسک هم دچار مشکل هستند و اگر به ما مجوز بدهند از محل اعتبارات عمرانی برای افراد بی‌بضاعت ماسک می‌خریم.

بازوند هزینه تست کرونا برای افراد عادی را بیش از ۲۰۰ هزار تومان که رقم قابل‌توجهی است، عنوان کرد و افزود: همچنین تأمین دارو برای بیماران کرونایی با توجه به اینکه مشمول بیمه نمی‌شود هزینه سنگین دیگری در پی دارد که از عهده بیشتر خانوارهای کرمانشاهی خارج است.

وی با تأکید بر اینکه این آمادگی راداریم که در صورت اعطای مجوز، پنج میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی کرمانشاه را به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای تأمین تجهیزات موردنیاز اختصاص دهیم، تصریح کرد: همه باید بدانیم هرچه دیرتر از این بحران خارج شویم باید خسارات و هزینه‌های سنگین‌تری پرداخت کنیم.

مدیریت ارشد استان در ادامه به شروع طرح محدودیت کاری صنوف غیرضروری در کرمانشاه از امروز خبر داد و افزود: گفت: در راستای اجرای این طرح باید به بانک‌ها ابلاغ شود که در این‌یک ماه چک بازاری‌ها را برگشت نزنند، چراکه این محدودیت‌ها در کاهش درآمد آن‌ها اثرگذار خواهد بود و از طرفی از شهرداری می‌خواهیم رعایت حال دست‌فروشان را هم داشته باشد و در این‌یک ماه اجازه دهند فعالیت آن‌ها قبل از ساعت ۱۸ انجام شود، چراکه دست‌فروشان معمولاً شب‌ها فعال هستند و در این‌یک ماه باید اجازه یابند در ساعات قبل از ۱۸ فعالیت داشته باشند.

استاندار کرمانشاه همچنین به داروی ساخته‌شده برای درمان کرونا توسط پروفسور کرمانشاهی اشاره کرد و افزود: این دارو آزمایشات خود را انجام داده و تقاضا داریم در بررسی این دارو که اقدام ارزشمندی است و فضای مجازی را پرکرده تسریع بیشتری صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها