موج
کدخبر : ۳۵۲۹۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352905

وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران:

سعید نمکی در حاشیه افتتاح ۶۶ پروژه سلامت‌محور استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به افزایش مصرف اکسیژن در بیمارستان‌ها در پی افزایش بستری بیماران کرونایی، تا دو هفته دیگر در هیچ جای کشور مشکل کمبود اکسیژن نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، وزیر بهداشت از بروز شرایط سخت برای کادر درمان در روزهای کرونایی در سراسر کشور خبر داد و ابراز داشت: با افتتاح طرح سراسری محله محور مدیریت و مقابله با کرونا که به‌صورت نمادین در کرمانشاه افتتاح‌شده، بسیج، هلال‌احمر، سازمان‌های مردم‌نهاد و... در کنار کادر بهداشت و درمان خواهند بود و کار شناسایی و پیگیری درمان بیماران کرونایی را در محلات انجام می‌دهند و در کنار بحث شناسایی، در برخی محلات محیط‌های قرنطینه هم برای افراد کم‌بضاعت در نظر گرفته می‌شود تا کار کنترل کرونا بهتر صورت گیرد.

وی از دیگر اقدامات صورت گرفته برای بحث کنترل و مدیریت کرونا را شناسایی بیشتر مبتلایان با رساندن تست گیری به روزانه 100 هزار مورد عنوان کرد و افزود: بیماری کرونا مصرف اکسیژن را به حد قابل‌توجهی افزایش داد و هر بیمار خارج از بخش ویژه به ۱۲ لیتر در دقیقه و بیمار درون بخش ویژه به ۲۴ تا ۳۲ لیتر در دقیقه اکسیژن نیاز دارد که این میزان مصرف اصلاً با ظرفیت‌های موجود تناسبی نداشت، بنابراین تمام همکاران شبانه‌روز برای تأمین اکسیژن تلاش کردند.

دکتر نمکی خاطرنشان ساخت:  با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته تا دو هفته آینده هیچ نقطه‌ای در کشور نخواهد بود که مشکل کمبود اکسیژن داشته باشد و درزمینهٔ تأمین تخت هم همه تلاشمان را به کار گرفته‌ایم و تعهد می‌دهم که هیچ‌وقت به هیچ ایرانی نمی‌گوییم تخت خالی نداریم و هر بیماری مراجعه کند تحت هر شرایطی بستری می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها