موج
کدخبر : ۳۵۲۶۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352605

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم خبرداد؛

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم از کاهش 31 درصدی مصرف بنزین در قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید محمود طاهری مدیر منطقه افزود: علت این کاهش را می‌توان در کاهش مسافرت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا و همچنین افزایش نرخ بنزین دانست.

وی اضافه کرد: مصرف بنزین در ماه‌های اسفند، فروردین و همچنین تا حدودی در اردیبهشت‌ماه که ماه‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا محسوب می‌شود، کاهش بیشتری داشته، ولی در ماه‌های اخیر مصرف بنزین به روال گذشته برگشته است.
 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم با اشاره به افزایش ۱,۵۷ درصدی مصرف سی ان جی در هفت ماه امسال، گفت: افزایش مصرف این سوخت در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به ترتیب ۴۲ و هشت درصد کاهش داشت که شیوع کرونا و کاهش مسافرت‌ها دلیل این کاهش بوده است.

 
طاهری افزود: مصرف سی ان جی از خردادماه با افزایش ۱۳,۶ سیر صعودی گرفت، به‌طوری‌که در چهار ماه گذشته ۱۲.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.
 
به گفته وی، مصرف این سوخت در ماه‌های تیر، مرداد، شهریور و مهر به ترتیب ۹,۳۸، ۱۰.۸، ۱۲.۲ و ۱۸.۷ درصد افزایش یافته است.
 
وی با بیان این‌که در همین مدت مصرف نفت گاز با ۲ درصد کاهش مواجه بود، خاطرنشان کرد: خودروهای حمل‌ونقل عمومی مصرف‌کننده نفت گاز هستند که ناوگان اتوبوسرانی در داخل شهر و تریلی و بارکش در خارج شهر از این سوخت استفاده می‌کنند.
 
مدیرمنطقه قم افزود: در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، مصرف گاز مایع ۴۷ درصد افزایش یافته که دلیل آن خودروهایی است که به‌صورت غیرقانونی اقدام به سوخت‌گیری گاز مایع می‌کنند.
 
به گفته وی، منازل، صنوف و مشاغلی که به شبکه گازرسانی متصل نبوده و فاقد علمک گاز درب منازل و محل کارشان هستند، مجاز به استفاده از گاز مایع هستند.
 
استان قم دارای ۶۱ جایگاه توزیع فرآورده‌های مایع و ٤١ باب جایگاه سی ان جی ( ٢١ جایگاه دومنظوره و ٢٠ جایگاه تک منظوره)می‌باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها