موج
کدخبر : ۳۵۲۳۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352380

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از تجمع بیش از ۱۰نفر در مجامع عمومی خبرداد و گفت: شهرهای بندرعباس، بستک و کیش جو مناطق قرمز بوده و رعایت پروتکل های بهداشتی در اولویت است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی گفت: اکنون شهرستان های بندرعباس، بستک، پارسیان و جزیره کیش در وضعیت قرمز قرار دارند و شهرهای دیگر استان باید دستورالعمل‌های مناطق قرمز را رعایت کنند. 

وی افزود:  در این مدت تعداد مراجعان افزایش یافته است و قطعاً در ۲ هفته آینده شاهد افزایش در بیماران آی سی یو و مرگ و میر خواهیم بود. 

*تجمع بیش از ۱۰نفر ممنوع 

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد: در همین رابطه تجمع بیش از ۱۰ نفر در بندرعباس ممنوع اعلام شده و نیابد تجمعات و مراسم شادی و عزا برگزار نمی‌شود؛ همچنین به گفته استاندار هرمزگان با هماهنگی صورت گرفته، با توجه به وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در دو استان کرمان و فارس، مبادی ورودی استان هرمزگان از دو محور استان های کرمان و فارس توسط اکیپ های مستقر نیروی انتظامی و هلال احمر به شدت کنترل خواهد شد و  برپایی چادر نیز در اماکن و سواحل شهربندرعباس ممنوع است.

فرشیدی افزود: در سطح استان هرمزگان ۲۰۹ نفر در بیمارستان‌ها با تشخیص کووید ۱۹ بستری هستند یعنی ۲۳ درصد نسبت به اول هفته افزایش داشته و در هفته گذشته ۵۰ نفر در آی سی یو بستری و بین ۱۶ تا ۲۰ نفر هم بیماران بدحال هستند.

*روزانه ۲نفر فوتی داریم 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه در هفته گذشته ۱۴ مورد فوتی داشتیم که هفته قبلش ۱۳ مورد مورد بود و به طور متوسط روزانه ۲ فوتی داشتیم، بیان کرد: شهرستان‌های بندرعباس، پارسیان، بندرلنگه، بندرخمیر و حاجی آباد در وضعیت قرمز قرار دارند.

فرشیدی افزود: در شبانه روز گذشته، ۳ بیمار کرونایی دیگر در هرمزگان جان باختند و شمار فوتی‌ها به ۸۵۲ نفر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه تعداد مراجعان در هفته گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است و قطعاً در ۲ هفته آینده شاهد افزایش در بیماران آی سی یو خواهیم بود، تصریح کرد: در هفته گذشته ۳۱۵ بیمار جدید در بخش‌های کووید استان بستری شدند که از این شمار ۴۱ بیمار جدید در بخش‌های ویژه و آی سی یو منتقل شدند.

*دوهفته اینده مرگ و میرها افزایش می یابد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: روزانه ۶ بیمار کرونایی بستری می‌شوند که از این شمار ۲ بیمار بخش آی سی یو منتقل می‌شود و از دستگاه‌های تنفسی استفاده می‌کند.

فرشیدی با اشاره به اینکه در هفته گذشته ۱۴ مورد فوتی داشتیم که هفته قبلش ۱۳ مورد مورد بود و به طور متوسط روزانه ۲ فوتی داشتیم، بیان کرد: شهرستان‌های بندرعباس، پارسیان، بندرلنگه، بندرخمیر و حاجی آباد در وضعیت قرمز قرار دارند و باید دستورالعمل‌های بهداشتی را شدیدتر رعایت کنند.

*مراجعه سریع و درمان زودتر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه بیماران اگر علائم پیدا کردند حتما و زود هنگام به مراکز درمانی مراجعه کنندو کسانی که زود مراجعه می‌کنند راحت و سریعتر درمان می‌شوند، اظهار کرد: کسانی که علایمی همچون گلودرد، سردرد، تنگی نفس و کوفتگی داشتند پس از مراجعه به پزشک حتما خود و خانواده اش ۱۴ روز قرنطینه خانگی باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در پایان گفت: از مردم انتظار داریم همچنان همانند گذشته همکاری کنند تا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد کاهش آمار مبتلایان و موارد بد حال و مرگ و میر در هرمزگان باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها