موج
کدخبر : ۳۵۲۱۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352178

رئیس پلیس فتا استان قم در خصوص تبلیغاتی تحت عنوان اعطای تسهیلات کم بهره و بلند مدت در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی به شهروندان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ علی موالی اظهارداشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و پیامدهای اجتماعی و اقتصادی ناشی از آن بر معیشت مردم، اکثر بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری به جهت حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده اقدام به ارائه وام‌های کم‌بهره و بلندمدت کرده‌اند.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی از افراد سودجو از این شرایط به وجود آمده سوءاستفاده کرده و سعی دارند با انجام تبلیغات جذاب و استفاده از جملات اغواکننده، کاربران را فریب داده و اهداف مجرمانه خود را دنبال کنند.

رئیس پلیس فتا استان قم افزود: اعطای وام‌های بلندمدت و کم‌بهره، اعطای وام بدون ضمانت وغیره از مهم‌ترین تبلیغات صورت گرفته در این خصوص است.

سرهنگ موالی با اشاره به افتتاح غیرحضوری حساب بانکی به‌عنوان یکی دیگر از روش‌های مجرمانه بیان داشت: با توجه به توصیه‌های مسئولین در خصوص عدم حضور در مراکز عمومی از قبیل بانک‌ها و انجام امور به‌صورت غیرحضوری، مجرمان سایبری از این فرصت استفاده کرده و با وعده افتتاح حساب غیرحضوری در شبکه‌های اجتماعی به دنبال طعمه‌های خود می‌گردند.

رئیس پلیس فتا استان قم تأکید کرد: هموطنان عزیز به‌هیچ‌عنوان به تبلیغات صورت گرفته در شبکه‌های اجتماعی توجه نکرده و در صورت نیاز به سایت‌های رسمی بانک مربوطه مراجعه کنند.

وی مهم‌ترین هدف مجرمان سایبری را سرقت اطلاعات کاربران عنوان کرد و گفت: هموطنان گرامی توجه داشته باشند که اطلاعات هویتی و همچنین اطلاعات بانکی جزء اطلاعات مهم محسوب شده و سرقت این اطلاعات می‌تواند زمینه کلاه‌برداری از آنان را فراهم کند.

سرهنگ موالی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هویت افراد در فضای مجازی کاملاً ناشناخته است، لذا کاربران عزیز به‌هیچ‌عنوان به این‌گونه تبلیغات اعتماد نکرده و اطلاعات هویتی و بانکی خود را به‌هیچ‌عنوان برای افراد مختلف ارسال نکرده و برای دریافت تسهیلات به شعبات مؤسسات مالی و اعتباری مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا استان قم گفت: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است؛ لذا کاربران در صورت مواجهه با موارد مشکوک با مراجعه به بخش مرکز فوریت‌های سایبری سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir، با ما در ارتباط باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها