موج
کدخبر : ۳۵۱۹۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351955

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه متاسفانه در 24 ساعت گذشته تعداد 413 بیمار جدید مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شده اند، گفت: این تعداد بیماران جدید نشان دهنده وضعیت قرمز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، فرزین رضاعی بعداز ظهر امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سنندج، از شناسایی 413 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا  در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر 768 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان افزود: در بیمارستان های سنندج: 366 نفر، سقز: 71 نفر، مریوان: 126 نفر، قروه: 31 نفر، بیجار: 25 نفر: کامیاران: 41 نفر، دیواندره: 17 نفر، بانه: 81 نفر ، دهگلان: 5 نفر و سروآباد 5 نفر بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 90 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

 رضاعی از مرگ 4 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 690 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 248 نفر در سنندج، 136 نفر در سقز، 54 نفر در قروه، 51 نفر در کامیاران، 60نفر در بانه، 41 نفر در دیواندره، 36 نفر در بیجار، 51 نفر در مریوان ، 12نفر در دهگلان و یک نفر در سروآباد جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها