موج
کدخبر : ۳۵۱۹۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351901

محمد کناری به شفاف‌سازی ماجرای سقوط منبع آب در بندرعباس پرداخت؛

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری بندرعباس در واکنش به چرایی رعایت نشدن اصول ایمنی در ماجرای سقوط منبع آب در محله‌ی 22 بهمن گفت: فرمانداری دستور جابجایی را صادر نکرده است و به دنبال فرد یا دستگاه خاطی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، روز گذشته کلیپی در فضای مجازی منتشر و دست به دست شد که جابجایی غیرایمن و سپس سقوط یک منبع آب قدیمی در منطقه 22 بهمن بندرعباس را نشان می داد که در این حادثه پس از شکستن دکل جرثقیل، چندین تیر برق شکسته شد و خساراتی به اماکن اطراف آن وارد شد. با توجه به این که شایعاتی مبنی بر دستور فرمانداری بندرعباس برای این اقدام وجود داشت، گفت‌وگویی را با «محمد کناری» معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری بندرعباس ترتیب دادیم.

*دستوری از سوی فرمانداری نبوده

وی گفت: ما دستوری در رابطه با جایجایی این منبع صادر نکردیم و در این موضوع تخلف انجام شده است.

کناری در تشریح این موضوع بیان داشت: واقعیت این است که در این ماجرا نامه‌ای به آبفای هرمزگان ارسال کردیم تا در مورد مالکیت این منبع آب اظهار نظر کنند و جواب این دستگاه آن بود که منبع مورد بحث متعلق به آبفا نیست.

وی چرایی ارسال این نامه را به ساماندهی دکه‌های فلافلی خیابان 22 بهمن مرتبط دانست و گفت: پس از پاسخ آبفا به شهرداری بندرعباس نامه ای ارسال کردیم که برای جمع آوری و تعیین تکلیف این موضوع اقدام کنند و بیان داشتیم که اگر این منبع صاحب دارد، صاحب مشخص شود و در صورت بلاصاحاب بودن جمع‌آوری و نگه داری صورت پذیرد تا صاحب واقعی مشخص شود.

*افراد خودسر

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری بندرعباس اضافه کرد: متاسفانه یک سری افراد که در مجموعه فلافلی ها  22 بهمن دخیل بوده‌اند به صورت کاملا خودسر به برش این مخزن و جابجایی غیرایمن آن اقدام کردند که خسارات بسیاری در پی داشت.

وی بیان داشت: این جرثقیل بدون هماهنگی مجموعه فرمانداری و شهرداری و آب و فاضلاب شهری به محل رفته است و ما اطلاعی نداریم که هزینه جرثقیل را چه کسی پرداخت کرده و این مسائله در دست پیگیری است.

*به خطوط برق خسارت وارد شده

کناری تاکید کرد: احتمال دارد افرادی که در 22 بهمن دکه فلافلی دارند به صورت خودسرانه این کار را برای ساماندهی آن منطقه انجام داده باشند و خساراتی هم به خطوط انتقال برق منطقه وارد شده که در حوزه شرکت توزیع برق است و شرکت توزیع هم شاکی شده و از طریق قضایی پیگیر این مسائله است.

وی گفت: این اقدام حتی می‌توانست تبعات جانی برای شهروندان داشته باشد و ما هم پیگیر این ماجرا هستیم که بدانیم چه کسانی دست به این اقدام غیر اصولی زده اند و از طریق قضایی هم پیگیر ماجرا خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری بندرعباس افزود: مکاتبات این مساله در فرمانداری موجود است و اگر دستگاهی خواهان آن باشد می توانیم اسناد را ارائه دهیم.

وی اظهار داشت: شهرداری موظف است در چنین مواردی در سطح شهر، اقدامات مربوط به جمع آوری و نگه‌داری را انجام دهد تا زمانی که صاحب اصلی سازه پیدا شود که برای این موضوع ما اطلاع رسانی را انجام دادیم اما قبل از اقدام شهرداری یکسری افراد نا مشخص این کار را انجام داده اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها