موج
کدخبر : ۳۵۱۷۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351746

دادستان شهرستان بافق:

دادستان شهرستان بافق گفت: در رابطه با نواقصی از قبیل چاله ها و گودالهای موجود بر اثر پیمانکاری در سطح شهر که باعث ایراد خسارات فراوان به خودروها و وسایل نقیه می شود و هر از چندگاهی نیزمردم جهت احقاق حق خود نسبت به شهرداری و دیگر ارگانهای دولتی، اقامه دعوی می نمایند می بایست دقت بیشتری اعمال شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، چمران بهارلویی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافق گفت: آراستگی نسبی محیط شهر، آرام سازی فضای آن، تندرستی شهروندان و حفظ سیمای شهر از اولویت های مهم برای زیبایی چهره شهر است.

وی در دیدار با شهردار بافق بر اختصاص یک منطقه ویژه برای تخلیه نخاله های ساختمانی تأکید کرد و اظهار داشت: انباشت نخاله های ساختمانی در اطراف شهر و برخی معابر شهری علاوه بر زشت کردن چهره شهری، مشکلات و معضلاتی برای ایجاد کرده و به محلی برای تجمع سگ های ولگرد و حیوانات موذی تبدیل شده که با در نظر گرفتن مکان خاصی برای انباشت نخاله ها در زمان شیوع کرونا از گسترش بیماریها می توان جلوگیری کرد.

وی افزود: با احداث یک محل مناسب و به دور از محیط شهری و به صورت هدفمند با درنظر گرفتن پسماندهای شهری، خانگی و همچنین نیاز به دفع و یا بازیافت مواد و مهمتر جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی منطقه شده و فرصتی بسیار مناسب هم برای سرمایه گذاری و هم جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست رقم خورده که نیازمند عزم جدی و فعالیتی جهادی است.

این مقام قضایی در خصوص آموزش مأموران شهرداری تصریح کرد: نیروهای فعال و آموزش دیده در شهرداری می توانند به عنوان ضابطین خاص تحت آموزش های لازم درمسائل خاص شهری و ساختمانی کمک کاردادستانی بوده  واز این پتانسیل خوب و مناسب استفاده بهینه داشت.

وی عنوان کرد: در رابطه با نواقصی از قبیل چاله ها و گودالهای موجود بر اثر پیمانکاری در سطح شهر که باعث ایراد خسارات فراوان به خودروها و وسایل نقیه می شود و هر از چندگاهی نیزمردم جهت احقاق حق خود نسبت به شهرداری و دیگر ارگانهای دولتی، اقامه دعوی می نمایند می بایست دقت بیشتری اعمال شود تا در زمان فعالیت کارگران تابلوهای مناسب و دائمی نصب گردد و پس از اتمام کار نیز سریعاً نسبت به ترمیم آسفالت آن معبر اقدام نمایند.

دادستان بافق خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موارد جلوگیری از بروز حوادث ناگوار، جلوگیری می کند حرث به موقع شاخ و برگ های درختانی که جنب مسیر خیابان ها و بلوارها برای عابرین ایجاد مزاحمت می کند و حتی در مواردی باعث مصدومیت موتورسواران شده، می تواند باشد.

وی به جولان سگ های ولگرد در سطح شهر در موقعیت کنونی شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: در راستای احیای حقوق عامه، جمع‌آوری سگ‌های ولگرد که سبب سلب آسایش و ایجاد مزاحمت برای شهروندان شده‌اند، نیازمند اقدام سریع و عاجل است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها