موج
کدخبر : ۳۵۱۷۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351719

فرمانده مرزبانی کردستان از توقیف احشام قاچاق در استان کردستان به ارزش 250 میلیارد ریال توسط نیروهای مرزبانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سردار علیرضا مرزبانی پیش از ظهر امروز یکشنبه در گفت و گو با رسانه های استان اظهار داشت: در راستای حراست از مرزهای استان و مبارزه قاطع و مستمر با قاچاق، مرزبانان این فرماندهی در مناطق مرزی بانه و مریوان توانستند در چندین ماموریت اطلاعاتی و عملیاتی گله‌های بزرگ احشام را توقیف کنند.

فرمانده مرزبانی کردستان گفت: 11 هزار راس دام به ارزش 250 میلیارد ریال از ابتدای سال 99 تاکنون در مرزهای این استان توسط مرزبانان مهار و توقیف شده است.

وی اضافه کرد: در این عملیات ها 11 هزار راس انواع دام سبک و سنگین قاچاق فاقد مجوز که توسط افراد سودجو به مرزهای استان انتقال داده شده بود، مهار و از خروج غیر قانونی آنها جلوگیری شد.

فرمانده مرزبانی کردستان یادآور شد: بر اساس نظر کارشناسان ارزش ریالی این احشام کشف شده حدود 250 میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار مرزبانی نکاتی را در خصوص دلایل قاچاق احشام عنوان کرد و افزود: به علت اختلاف قیمت بالا و تفاوت نرخ ارز در عراق قاچاقچیان رو به قاچاق احشام آورده و با این کار قصد اختلال در بازار داخلی را دارند.

وی تاکید کرد: مرزبانان استان با تلاش شبانه روزی از خروج احشام و ورود هر گونه کالای قاچاق دیگر جلوگیری خواهند کرد تا همپای نهادهای انقلابی و دستگاه‌های اجرایی مانع از خروج سرمایه ملی از کشور شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها