موج
کدخبر : ۳۵۱۶۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351629

استاندار قم خبرداد؛

استاندار قم از تمدید محدودیت‌های کرونایی به مدت یک هفته دیگر خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در پایان جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود، با اشاره به اینکه ماه گذشته استان قم بدترین وضعیت کرونایی را داشت، اظهار کرد: اگر محدودیت‌ها اعمال نمی‌شد اکنون با یک فاجعه رو به رو می‌شدیم.

وی افزود: با توجه به گزارشی که از وضعیت بیماری در کل کشور ارائه شد متاسفانه در تمام استان ها روند شیوع و فوتی های ناشی از آن رو به افزایش است و خوشبختانه در قم بر خلاف اکثر استان ها به لطف محدودیت هایی که در این چند مدت اخیر اعمال شده شیب بستری و فوتی های کرونایی سیر نزولی پیدا کرده است.

استاندار قم اضافه کرد: البته ادامه این روند نیز مستلزم رعایت مسائل بهداشتی از سوی مردم و اعمال محدودیت ها می باشد.

وی همچنین تصریح کرد: قم به صورت جزیره ای اداره نمی شود و با تمامی استان ها در ارتباط است و با آمد و شدهایی که وجود دارد نیاز است که این محدودیت ها تشدید شود.

سرمست در ادامه خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا محدودیت های کرونایی وضع شده در ۴۳ شهرستان به مدت یک هفته دیگر نیز تمدید شد.

استاندار قم افزود: ۴۶ شهرستانی که وضعیت حاد کرونایی دارند نیز به این تعداد اضافه شد که لیست آنها مشخص است و ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا مقرر شد در ۲۵ مرکز استان که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند از ۱۴ تا ۲۴ آبان ماه محدودیت ها اعمال و تشدید شود.

وی یادآور شد: گروه های شغلی ۳ و ۴ تعطیل خواهد شد و جزییات آن نیز از طریق اتاق اصناف و ستاد کرونای استانی ابلاغ می شود.

استاندار قم بیان کرد: از شهروندان انتظار داریم مانند سابق از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی همت بیشتری به خرج دهند تا بتوانیم این موج بیماری را نیز کنترل کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها