موج
کدخبر : ۳۵۱۵۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351592

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب کردستان اعلام کرد:

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب کردستان از ساماندهی فاضلاب روستاهای استان خبر داد و گفت: در حال حاضر فاضلاب هیچ یک از روستاهای استان برای آب شرب مردم ایجاد آلودگی نمی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، صدیق محمدزاده پیش از ظهر امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه این روستاها در حاشیه و نزدیک به سدهای کردستان واقع شده‌اند، ساماندهی فاضلاب آنها در اولویت کاری و برنامه میان مدت شرکت آبفا قرار دارد.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: برای ساماندهی و جمع‌آوری فاضلاب 100 روستای استان که در شعاع یک و 2 کیلومتری سدها قرار دارند، 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه 430 روستای در حوضه آبریز 16 سد موجود در استان قرار دارند، یادآور شد: فاضلاب 330 روستای باقی مانده در فاصله بیشتری از سدها قرار داشته و در حال حاضر باعث آلودگی آب سدها نمی‌شود.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب کردستان اضافه کرد: ساماندهی فاضلاب این 330 روستا در اولویت بعدی این شرکت و جزو برنامه‌های بلندمدت بوده و برای اجرای این طرح‌ها 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که البته با توجه به افزایش قیمت‌ها به طور قطع، در سال‌های آینده مبلغ بیشتری نیاز خواهد بود.

محمدزاده با بیان اینکه از یک هزار و 677 روستای استان، فقط 16 روستا دارای شبکه جمع‌آوری فاضلاب است، افزود: باقی روستاهای کردستان از سیستم جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب محروم هستند که نیاز است اقدامات اساسی در این زمینه صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها