موج
کدخبر : ۳۵۱۵۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351514

با هدف خانه دار شدن اقشار آسیب پذیر صورت می گیرد؛

استاندار هرمزگان از آغاز به ساخت ۲۶۵ واحد مسکونی درقالب طرح ملی اقدام توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان خبر داد و گفت: استاندار هرمزگان گفت: ساخت ۲۶۵ واحد مسکونی درقالب طرح ملی اقدام توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این استان آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان گفت: ساخت ۲۶۵ واحد مسکونی درقالب طرح ملی اقدام توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این استان آغاز می شود.

همتی افزود: این واحدهای مسکونی در دو بلوک ۸ طبقه و با زیربنای ۶۰ و۸۰ متری برای اقشار آسیب پذیر در  بندرعباس پیش بینی شده است.

 استاندار هرمزگان با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی ساخت مسکن در استان، گفت: در سه مرحله بیش از ۲۲ هزار نفر در این طرح در استان ثبت نام کردند که تاکنون بر اساس پایش های انجام شده از این تعداد، هفت هزار و ۷۰۰ نفر واجد شرایط شناخته شده اند.

فریدون همتی  دوم مردادماه سالجاری در نشست ستاد بازآفرینی شهری و شورای مسکن استان هرمزگان گفته بود افراد واجد شرایط در این طرح که پیامک دریافت کرده‌اند، باید سریعا نسبت به افتتاح حساب بانکی و واریز مبلغ اولیه اقدام کنند تا عملیات ساخت این واحدهای مسکونی آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان های استان، تامین زمین و آماده سازی نقشه ها جهت اجرای طرح اقدام ملی ساخت مسکن انجام شده و آغاز عملیات ساخت و ساز منوط به واریز مبلغ اولیه از سوی افراد واجد شرایط است.

طرح مسکن ملی با هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی  در کشورتا پایان سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفته است وهدف از اجرای این طرح خانه‌دار کردن بخشی از جامعه است که واحد مسکونی ملکی در اختیار ندارند.

به متقاضیان صد میلیون تومان وام با بهره ۱۸ درصد پرداخت می‌شود و آورده اولیه هر فرد باید سی میلیون تومان باشد.

همتی در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به آماده سازی شماری از واحدهای مسکن مهر ، گفت: تا شهریورماه امسال یک هزار و ۳۰۴ واحد مسکن مهر در استان به بهره برداری می رسد و یک هزار و ۵۳۸ واحد دیگر تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بیش از هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر نیز در قالب پنج تعاونی در استان، دارای مسائل حقوقی و پرونده در دستگاه قضایی هستند که امیدواریم با تسریع در رسیدگی به پرونده این واحدها و حل مشکلات آنها، این واحدهای مسکن مهر تکمیل شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها