موج
کدخبر : ۳۵۱۴۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351497

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان قم گفت: آموزش دهنده، محتوا؛ سوادآموز و رسانه‌ها از ارکان اساسی فعالیت‌ها هستند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت السلام قاسمی نیا اظهار کرد: کارگاه بررسی راه کارهای نوین شناسایی واطلاع رسانی باهدف جذب و استقبال از سوادآموزی در زمان شیوع ویروس کرونا و زیست بوم جدید با حضور جمعی از آموزش دهندگان و موسسین طرف قرارداد با طرح‌ها و برنامه‌های سوادآموزی تشکیل شد.

وی افزود: شیوع ویروس کرونا رویکرد همه مراکز آموزشی دنیا را به سوی آموزش‌های مجازی سوق داد و فعالیت‌ها و طرح‌های سوادآموزی نیز استثنا نمی‌باشد و در این میان در جذب و اطلاع‌رسانی و آموزش به سواد آموزان باید به روش‌های نوین و جدید بیندیشیم.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان قم یادآور شد: برنامه‌های جدید آموزش با ظرفیت و تولید اپلیکیشن؛ تلویزیون با پخش برنامه لوح و قلم؛ شبکه‌های اجتماعی؛ برقراری ارتباط صوتی تلفنی؛ تولید فیلم کوتاه توسط آموزش دهندگان و برای نخستین مرتبه در استان و کشور و حتی کشورهای منطقه با بهره‌مندی از ظرفیت رادیو اقدام به آموزش و سوادآموزی داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: برای ثبت نام و جذب و شناسایی بی‌سوادان و کم سوادان جدید و جلب اعتماد آنان با مشارکت سوادآموزان سال‌های گذشته و تقدیم هدایا به آنان؛ می‌توان کمک گرفت.

قاسمی نیا خاطرنشان کرد: توجه به کوتاهی زمان تدریس؛ و بیان مطالب کاربردی برای پیوند سواد و زندگی؛ روزهای تدریس بهتر است به صورت نیمه حضوری و غیر حضوری و یک هفته در مدرسه و یک هفته برای تمرینات در خانه پیگیری و اقدام شود.

وی تصریح کرد: برای اطلاع رسانی و دعوت به ثبت نام استفاده از شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های محلی؛ برنامه‌های خبری و پرمخاطب تلویزیون و شبکه‌های استانی و شبکه شاد ویژه والدین و همکاری فرهنگیان و معلمان به کار خواهیم گرفت.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان قم ادامه داد: در میان ارکان فرایند و مراحل انجام طرح‌ها وبرنامه‌های سوادآموزی به همان میزان که محتوای آموزشی در استقبال بی‌سوادان و کم سوادان و جلب مشتری به کلاس‌ها اهمیت دارد نقش آموزش دهندگان به مراتب شاید موثرتر و کارکرد بهتری داشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها