موج
کدخبر : ۳۵۱۳۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351300

اکبربهنامجو:

استاندار اردبیل گفت: تاکنون در استان ۱۳ هزار و ۲۰۰ مورد فرم درخواست وام داده شده که ۶۰ درصد متقاضیان تسهیلات کرونا رانندگان تاکسی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبربهنامجو استاندار اردبیل درباره تسهیلات کرونا در استان گفت:  تاکنون در استان ۱۳ هزار و ۲۰۰ مورد فرم درخواست وام داده شده که ۶۰ درصد متقاضیان تسهیلات کرونا رانندگان تاکسی هستند.

وی ادامه داد: از میزان هشت هزار نفر وام خود را با ۱۲درصد دریافت کردند و مابقی نیز باید تا پایان این ماه تعیین تکلیف شوند.

بهنامجو تصریح کرد: ۱۸۰۰ نفر سهمیه برای استان جهت استفاده از یارانه دستمزد در نظر گرفته شده و در این چارچوب افرادی که در واحدهای گردشگری، صنعت و کشاورزی آسیب مالی دیده و بیکار هستند چنانچه در واحد دیگری شاغل شوند وزارت کار یک سوم  دستمزد آنها را بعنوان یارانه یک سال پرداخت می‌کند.

استاندار اردبیل ادامه داد: بانک‌های عامل استان در زمینه اعطای تسهیلات مشاغل خانگی نیز باید نهایت تلاش خود را انجام دهند تا جذب حداکثر تسهیلات اتفاق بیافتد.

وی حوزه‌های کشاورزی، فرهنگ و ارشاد، گردشگری و صنعت را جزو ردیف‌های تسهیلات مشاغل خانگی برشمرد و گفت: نزدیک پنج میلیارد تومان درخواست تسهیلات خانگی به ۲ بانک عامل توسعه و تعاون و رفاه کارگران معرفی شده که باید با کاهش بروکراسی اداری این وام‌ها پرداخت شود.

رییس شورای اشتغال استان اردبیل با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی مردم بیش از هر چیز به امید نیاز دارند، گفت: عملکرد شفاف و ایجاد اشتغال زایی در بخش خصوصی و دولتی در دل مردم امید ایجاد می کند و این مهم با همکاری و دلسوزی و وحدت امکان‌پذیر است.

بهنامجو در بخش دیگر سخنانش افزود: دستگاه‌های اجرایی استان باید آخرین آمار سرمایه در گردش و سرمایه ثابت واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی تحت نظارت خود را احصا و برای جبران کسری اعتبارات در جلسات آتی ارئهه کنند تا از اعتبارات سفر رییس‌جمهوری و بانک‌های عامل تامین بودجه شود.

استاندار اردبیل همچنین از دستگاه‌های حمایتی خواست آخرین وضعیت و مشخصات متقاضیان حائز شرایط اشتغال خود را احصا کنند.

وی گفت: راست‌آزمایی ایجاد اشتغال شهرستان‌ها با محوریت فرمانداری‌ها باید انجام شود و باهماهنگی و همکاری ستاد اشتغال و سایت رصد در راست‌آزمایی اشتغال استان آمار واحدی برای شفافیت موضوع ارائه شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها