موج
کدخبر : ۳۵۱۲۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351279

در۶ ماهه نخست سال جاری؛

فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی هرمزگان، گفت: در 6 ماه نخست سال جاری ۸۳ فقره رفع تعرض فوری به مساحت 66 هزار و 895 متر مربع و ارزش بیش از 409 میلیارد و 930 میلیون ریال انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سرهنگ ابراهیم نیکبخت فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار موج، با بیان اینکه برخورد فوری با متعرضان به اراضی دولتی و ملی به عنوان اولویت اصلی این یگان قرار دارد اظهار کرد: در 6 ماه نخست سال جاری ۸۳ فقره رفع تعرض فوری به مساحت 66 هزار و 895 متر مربع و ارزش بیش از 409 میلیارد و 930 میلیون ریال انجام شد.

 سرهنگ نیکبخت با تاکید بر استفاده مردم از سامانه تلفنی ۱۶۵۶ مبنی بر گزارش تعرضات و تصرفات برای کمک به حفظ بیت المال اظهار داشت: طی ۶ ماه اخیر ۲۸۹ مورد گزارش از طریق سامانه تلفنی و روش های مختلف دیگر به یگان اعلام شد که پس از بررسی میدانی، ۸۳ فقره آن صحت دار بوده که رفع تصرف و به بیت المال بازگشت داده شد.

فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی هرمزگان در ادامه اجرای احکام را به عنوان اولویت دوم پس از پیشگیری از تصرفات دانست و تصریح کرد: ۹ فقره حکم قضایی به مساحت۴۰ هزار و 835 متر مربع که ارزش تقریبی آن ۳۹۴ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان برآورد شده است به بیت المال برگشت داده شد.

سرهنگ نیکبخت افزود: مجموع حجم اراضی بازگردانده شده به بیت المال در مدت ۶ ماه اول سال جاری بالغ بر 10 و نیم هکتار به ارزش کلی ۴۳۵ میلیارد و ۲۱۶میلیون تومان برآورد شده است‌.

فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی هرمزگان با قدردانی از همکاری دستگاه قضایی و انتظامی استان، افزود: موفقیت های این یگان مرهون زحمات عزیزان قضایی و انتظامی است، تعاملات قضایی و انتظامی همواره سرلوحه کاری این یگان بوده و در جهت همکاری موثر نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با یگان حفاظت راه و شهرسازی اقدامات قابل توجهی انجام گرفته است که حاصل آن اراضی بازگردانده شده به بیت المال است.

وی تاکید کرد: این یگان در برخورد با متعرضان به بیت المال بی درنگ و بدون تردید برخورد جدی خواهد کرد و فرصت‌طلبان آگاه باشند در صورت تعدی به اراضی ملی و دولتی با برخورد سخت و شدید مواجه خواهند شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شناسایی اراضی تصرفی و شناسایی متصرفان و زمین خواران با تعامل با پلیس امنیت اقتصادی در دستور کار قرار دارد که با جدیت بیشتر دنبال خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها