موج
کدخبر : ۳۵۱۲۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351265

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: از تعداد 15 میلیون دانش‌آموز سراسر کشور حدود 3 میلیون و 870 هزار نفر از داشتن امکانات موبایل یا تبلت محروم هستند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگوی اختصاصی با این خبرگزاری اظهار کرد: چون در بسیاری از روستاهای کشور وضعیت مالی خانواده‌های دانش‌آموزان مناسب نیست به همین دلیل و بر اساس آن که تعداد دانش آموزان نیز کم هستند کلاس‌ها را حضوری اعلام کردیم.

وی تصریح کرد: از تعداد 15 میلیون دانش‌آموز سراسر کشور حدود 3 میلیون و 870 هزار نفر از داشتن امکانات موبایل یا تبلت محروم هستند و این رقم بزرگی است.

وی با اشاره به اینکه زمینه تولید این تعداد امکانات در کشور را نداریم و با توجه به شرایط ارزی امکان واردات نیز چندان مهیا نیست، عنوان کرد: به همین منظور هم کلاس‌های حضوری و هم سامانه «شاد» را پیگیری می‌کنیم و قراردادی هم با صداوسیما منعقد شد.

احمدی لاشکی گفت: با همکاری بسیار خوب صداوسیما حدود 22 ساعت در شبانه روز از شبکه‌های چهار و آموزش سیما به طور مستقیم کار تدریس انجام می‌شود و در نهایت «درسنامه» را برای مناطق بسیار دور که حتی شاید به تلویزیون هم دسترسی نداشته باشند در نظر گرفتیم و جزوات و درسنامه‌ها در اختیار معلمان و دانش‌آموزان مناطق محروم دور دست قرار می‌گیرد تا اشکالات احتمالی درسی از این طر یق نیز رفع شود.

 

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها