موج
کدخبر : ۳۵۱۲۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351210

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه نتیجه تست پی سی آر برخی از بیماران به صورت منفی کاذب است، عنوان کرد: حتی اگر تست کرونای بیماران منفی شود بازم هم باید تا 14 روز قرنطینه خانگی را رعایت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه  نتیجه تست پی سی آر برخی از بیماران به صورت منفی کاذب است، عنوان کرد:  حتی اگر تست کرونای بیماران منفی شود بازم هم باید تا 14 روز قرنطینه خانگی را رعایت کنند، عنوان کرد: نتیجه تست «پی سی آر» برخی از بیماران به صورت منفی کاذب است.

کرمی گفت: تاخیر در مراجعه بیماران دارای علائم و مشکوک به کرونا به مراکز غربالگری و درمانی سبب افزایش خطر و مرگ و میر در آن‌ها می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر یکی از مهم‌ترین علل افزایش بیماران بستری و بدحال در بیمارستان‌های استان، مراجعه دیرهنگام بیماران به مراکز درمانی است.

وی با تاکید بر اینکه بیماران باید به محض  بروز هر گونه علائم تنفسی و مشکوک به کرونا به مراکز غربالگری 16 ساعته مراجعه کنند، تصریح کرد: بر اساس شدت علائم و تشخیص پزشک معالج برای کنترل علائم بیماران تصمیم‌گیری می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه بیماران در روزهای نخست بیماری علائم خود را نادیده گرفته و از مراجعه به مراکز درمانی خودداری می‌کنند، گفت: بیشتر بیماران زمانی به بیمارستان می‌روند که در فاز حاد بیماری قرار گرفته‌اند.

کرمی با اشاره به اینکه همه بیماران نیاز به بستری در بیمارستان و حتی انجام تست کرونا ندارند، اظهار داشت: شدت تاثیر ویروس کرونا در بیماران مختلف متفاوت است بنابراین روش درمان و کنترل علائم نیز وابسته به شرایط آن‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه حتی اگر تست کرونای بیماران منفی شود بازم هم باید تا 14 روز قرنطینه خانگی را رعایت کنند، عنوان کرد: نتیجه تست «پی سی آر» برخی از بیماران به صورت منفی کاذب است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه برخی از بیماران مبتلا به کرونا کاملا بدون علامت هستند، تصریح کرد: به همین دلیل باید حتی در جمع‌های خانوادگی هم اعضای خانواده فاصله یک ونیم متری را از یکدیگر رعایت کنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها