موج
کدخبر : ۳۵۰۹۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350921

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خبرداد؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: کارگروه راهکارهای تولیدات نوین رسانه‌ای برای افزایش حساسیت‌ها و خطرات کرونایی در شورای اطلاع‌رسانی قم تشکیل‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید موسی حسینی کاشانی اظهار کرد: در مسیر پیشگیری و کنترل کرونا باید از ظرفیت مساجد و بسیج با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و رسانه‌های جمعی استفاده بیشتری شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تصریح کرد: خروجی جلسات شورای اطلاع‌رسانی باید به‌دوراز شعارهای آرمان‌گرایانه قابلیت اجرا داشته باشد.

وی اظهار داشت: از دانشگاه علوم پزشکی قم انتظار می‌رود در تولید محتواهای جدید اطلاع‌رسانی و هشدار دهی فعال‌تر از گذشته شود و خوراک کافی را در اختیار رسانه‌ها و هنرمندان قرار بدهد.

معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز با اشاره به راهکارهای نوین رسانه‌ای مقابله با کرونا، اظهار داشت: استفاده از سازه‌های تبلیغاتی بخش خصوصی، پیوست بهداشتی طرح‌های تبلیغاتی و تجاری، استفاده از تصویر مسئولان با ماسک در سطح رسانه‌های مکتوب و برخط و استفاده از یک شعار تبلیغاتی در بخش سربرگ تمام رسانه‌های جمعی از راهکارهای پیشنهادی است.

محمدجواد محرابی گفت: هیچ بنر تبلیغاتی و تجاری در قم نباید بدون ماسک و یک شعار تبلیغاتی بر روی سازه‌های تبلیغاتی نصب گردد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قم نیز در بخشی از این جلسه، ابراز داشت: استفاده طولانی‌مدت از ماسک‌های یک‌بارمصرف یکی از چالش‌های امروز برخی از شهروندان است.

سرهنگ مهرداد حاجی‌زاده عنوان داشت: برای حل این مشکل باید تدابیری برای توزیع یا فروش ارزان‌تر ماسک به‌ویژه در برخی مناطق شهری در نظر گرفته شود.

به گفته وی، برای اقناع‌سازی مردم در استفاده از ماسک باید طرح‌های حرفه‌ای عملیات روانی با کمک کارشناسان علوم اجتماعی و روانشناسی دنبال شود.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه‌وبودجه قم نیز یادآور شد: استفاده از تجربیات کشورهای شرق آسیا در کنترل بیماری کرونا بسیار موثر می‌تواند باشد.

محمدجواد شاکر آرانی گفت: این کشورها در کنار کنترل بسیار مطلوب کرونا اجازه ندادند چرخ‌های اقتصادی هم از کار بیفتد.

وی عنوان کرد: یکی از الگوهای موفق در کشورهای شرق آسیا، رصد و کنترل افراد مشکوک و کنترل کامل رفتارهای آنها بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها