موج
کدخبر : ۳۵۰۵۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350589

علیرضا بصیری:

فرماندارشهرستان خمینی شهر اظهار داشت: نخستین واقفان پس از انقلاب اسلامی، شهدا بودند که ارزشمندترین سرمایه و هستی که جانشان بود را وقف مردم کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا بصیری در دیدار با رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان با تبریک فرارسیدن دهه وقف با بیان اینکه نخستین واقفان پس از انقلاب اسلامی شهدا بودند، گفت: سنت وقف یکی از تعالیم ارزشمند در مکتب اسلام محسوب می شود و از اهرم‌های موثر اعتقادی و فرهنگی برای جبران نیازهای مادی و معنوی جامعه به شمار می رود.

وی با اشاره باینکه وقف برای همه اقشار جامعه قابل دسترس است و در انحصار یک طبقه خاص نیست، تصریح کرد: باید در جهت گسترش فرهنگ وقف قدم برداریم و مردم نیز در مقام عمل اطلاع پیدا کنند که موقوفه ها صرف چه مسائلی می‌گردند.

فرماندار خمینی‌شهر با بیان اینکه با گسترش فرهنگ وقف در جامعه، بستر مناسبی برای رشد ارزش‌های معنوی و الهی ایجاد می شود، اظهار داشت: از صدها سال پیش تاکنون واقفان خیراندیش با اختصاص قسمتی از اموال خود برای خدمت مستمر به جامعه در قالب این روش پسندیده منشا خدمات فراوان علمی، فرهنگی، هنری، رفاهی، بهداشتی در جامعه بوده‌اند که وجود صدها درمانگاه، بیمارستان، مدرسه، دارالایتام، کتابخانه و هزارها مسجد، قنات، پل، آب انبار و غیره بهترین گواه و شاهد آن است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر نیز به مناسبت هفته وقف در دیدار با فرماندار شهرستان خمینی شهر گفت: واقفین واقعی شهداء و ایثارگران هستند که از بهترین سرمایه و هستی که جانشان بود، گذشتند.

حسن توکلی تشریح کرد: خمینی شهر از بیست وپنج شهرستان استان  جزو 5 شهر شاخص استان در حوزه وقف است و امامزاده سید محمد شاخص کشوری است.

وی با بیان این مطلب  که در سال های قبل بسیاری از پرونده های وقفی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر بلا تکلیف مانده بود، افزود: در سال گذشته 1200پرونده بلاتکلیف موجود است که تاکنون حدود 700پرونده با پیگیری ها به نتیجه رسیده و مشکلات آن رفع شده است.

این مقام مسئول برنامه های اوقاف را در شرایط کرونایی مطلوب برشمرد و خبرداد: در بحث کمک های مومنانه بیش از 700 کمک مومنانه و 3000 ماسک بین نیازمندان تقسیم شد  و 12 دستگاه ضد عفونی بین مراکز مذهبی و دستگاه ها جهت بهداشت مراکز در اختیار آنها قرار داده شد.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه خمینی شهر از نیات موقوفات مردمی نیز گزارش دادو خاطر نشان کرد: 50 کمک نیابتی از سوی اداره اوقاف به نیازمندان انجام شد و در مباحث عمرانی رواق حضرت محمد (ص) مراحل پایانی را طی می کند ؛ فیبر نوری آستان سید محمد خمینی شهر در آستانه بهره برداری است و به زودی در این امامزاده  افتتاح می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها