موج
کدخبر : ۳۵۰۵۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350584

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمیرم خبر داد:

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمیرم از شناسایی و انهدام 4 باند حفاری غیرمجاز آثار تاریخی در سمیرم در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سعید سلیمانیان در دیدار با مسئولان ارشد نیروی انتظامی سمیرم به‌مناسبت هفته پاسداشت نیروی انتظامی گفت: با همکاری‌های میان اداره میراث فرهنگی شهرستان یه ویژه پایگاه حفاظتی سمیرم و نیروی انتظامی شهرستان در طی یک‌ سال گذشته موفق به شناسایی و انهدام 4 باند حفاری غیر مجاز آثار تاریخی در پهنه شهرستان شده‌ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 202 اثر تاریخی در این شهرستان شناسایی شده که اکثر آنها در دشت‌های پهناور و یا در دامنه کوه‌های این شهرستان قرار داردکه در طی یک‌سال گذشته موفق به شناسایی و انهدام 4 باند حفاری غیر مجاز آثار تاریخی در سمیرم شده‌ایم.

سلیمانیان تاکید کرد: کشف کتیبه باستانی قلعه سنگی سمیرم و همچنین کشف سکه‌های طلا متعلق به دوران ایلخانی در سمیرم در چند ماه گذشته و همچنین دستگیری عوامل آنان از جمله همکاری‌های مشترک اداره میراث فرهنگی و نیروی انتظامی شهرستان است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمیرم گفت: با توجه به‌اینکه شهرستان سمیرم در دامنه‌های سلسله جبال زاگرس واقع شده و شهرستانی کوهستانی است، لذا استقرار یک پایگاه حفاظتی به تنهایی به حفاظت کامل از مواریث ارزشمند تاریخی این شهرستان با پیشینه تاریخی 3 هزار ساله منجر نخواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها