موج
کدخبر : ۳۵۰۲۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350220

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد با اشاره به راه اندازی سیستم ارتباط تصویری بین مددجویان زندانی و مقام های قضایی برای اولین بار در کشور، اظهار داشت: در این دیدار که از طریق ویدئو کنفرانس و به صورت برخط و از محل کار هر یک از مقام های قضایی استان یزد به صورت جداگانه و همزمان برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عزیز صابریان معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: بیش از 40نفر از مددجویان زندانی با استفاده از سامانه ارتباط تصویری به صورت بر خط با رئیس کل دادگستری یزد و چندتن از معاونان دادگستری ملاقات کرده و مشکلات حقوقی و قضایی خود را مطرح نمودند.

وی با اشاره به راه اندازی سیستم ارتباط تصویری بین مددجویان زندانی و مقام های قضایی برای اولین بار در کشور، اظهار داشت: در این دیدار که از طریق ویدئو کنفرانس و به صورت برخط و از محل کار هر یک از مقام های قضایی استان یزد به صورت جداگانه و همزمان برگزارشد، علاوه بر رئیس کل دادگستری، رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب یزد، رئیس دادگاه انقلاب و معاون دادستان نیز حضور داشتند و ضمن استماع مشکلات مددجویان زندانی به درخواستهای بیش از 40 نفر از آنان رسیدگی و دستورات لازم صادر گردید.

وی تصریح کرد: از این سامانه که برای ارتباط مددجویان زندانی با مقام های قضایی برای طرح مشکلات آنان استفاده گردید، برای ملاقات الکترونیک مددجویان زندانی با خانواده هایشان نیز در فضایی امن استفاده می گردد تا بتوان با استفاده از تکنولوژی های روز امور مرتبط را تسریع و تسهیل کرد.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری یک هزار و 700 جلسه دادرسی الکترونیک در شش ماه نخست سال جاری، گفت: در حال حاضر در زندانهای استان یزد شش اتاق ویژه دادرسی الکترونیک توسط معاونت آمار و فناوری دادگستری و اداره کل زندانها ایجاد گردید تا اکثریت جلسات رسیدگی آنها از این طریق برگزار شود که در این راستا یک هزار و 700 جلسه دادرسی الکترونیک، بالغ بر 50 هزار دقیقه با زندانهای استان و سایر نقاط کشور و خارج از کشور ارتباط تصویری برقرار و به پرونده های آنها رسیدگی شد.

وی ابراز داشت: با توجه به امکانات و تجهیزات زیرساختی موجود در دادگستری استان، برخی از جلسات رسیدگی پرونده های غیر زندانی نیز به صورت ویدئو کنفرانس و برخط برگزار می گردد که در صورت اختصاص تجهیزات و امکانات، این قابلیت توسعه یافته و در این شرایط اصحاب دعوی بیشتری امکان عدم مراجعه به دادگاه و رسیدگی به پرونده به صورت برخط را خواهند داشت.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد از ایجاد زیر ساخت جهت انجام ملاقات مردمی به صورت الکترونیک خبر داد و  یادآور شد: در آینده نزدیک برنامه ملاقات های مردمی رئیس کل دادگستری استان و برخی از معاونین نیز از طریق سامانه ارتباط تصویری به صورت برخط انجام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها