موج
کدخبر : ۳۴۹۹۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349972

در صورت عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی؛

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه افزایش آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان نگران کننده است، گفت: صاحبان صنوف و بنگاه‌هایی که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نکنند، جریمه سنگین خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی، استاندار هرمزگان در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: اگر مردم به توصیه‌های بهداشتی توجه نکنند، تعداد بیماران بستری و فوتی ناشی از کرونا طی هفته‌های آینده افزایش پیدا خواهد کرد و به شرایط بحرانی و قرمز دو ماه گذشته بر خواهیم گشت.

همتی با بیان اینکه افزایش آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان نگران کننده است، افزود:رعایت شیوه نامه نامه بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در استان هرمزگان از ۸۰ درصد به ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

او گفت: مردم حتما در مکان های عمومی و شلوغ ماسک بزنند و فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند.

استاندار هرمزگان افزود: صاحبان صنوف و بنگاه‌هایی که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نکنند، جریمه سنگین خواهند شد.

همتی همچنین از بازگشایی تالار‌های پذیرایی خبر داد و گفت: با توجه به شروع ماه مبارک ربیع‌الاول و مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، مقرر شد که تالار‌های پذیرایی با یک چهارم ظرفیت و با حضور نماینده بهداشت، به‌صورت کنترل شده و حذف برخی روش‌ها و سنت‌هایی که قبلا وجود داشته، اقدام به برگزاری مراسم‌ها کنند.

او افزود: فرمانداران باید نظارت جدی بر فعالیت تالار‌های پذیرایی داشته باشند و اگر تالاری الزامات قانونی ستاد کرونا را رعایت نکند به مدت طولانی پلمب خواهد شد.

استاندار هرمزگان گفت: ادارات استان باید تا حد ممکن به صورت غیر حضوری به مردم خدمات ارائه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها