موج
کدخبر : ۳۴۹۹۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349961

فریدون همتی مطرح کرد؛

استاندار هرمزگان افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان را نگران کننده توصیف کرد و گفت: اگر مردم به توصیه های بهداشتی توجه نکنند، تعداد بیماران بستری و فوتی ناشی از کرونا طی هفته‌های آتی افزایش پیدا خواهد کرد و وضعیت قرمز برخواهیم گشت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست هفتگی ستاد مدیریت بیماری کرونای استان، با بیان اینکه بررسی روند ابتلا و بستری افراد مبتلا به کرونا طی هفته گذشته نشان می دهد آمار مبتلایان نسبت به هفته قبل از آن نگران کننده و افزایش محسوسی داشته است، گفت: اگر این روند ادامه پیدا کند و مردم به توصیههای بهداشتی توجه نکنند، تعداد بیماران بستری و فوتی ناشی از کرونا طی هفته‌های آتی افزایش پیدا خواهد کرد و به شرایط حاد دو ماه گذشته و وضعیت قرمز برخواهیم گشت.

وی ضمن توصیه به شهروندان برای رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی، افزود: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در میان شهروندان پیش از این 80 درصد بود که اکنون این آمار به 60 درصد کاهش پیدا کرده و با شرایط موجود باید منتظر شیوع و ابتلای بالای شهروندان به این بیماری باشیم.

استاندار هرمزگان، عدم حضور در محل‌های پرتراکم و پرجمعیت را یکی از عوامل مهم پیشگیری از این بیماری عنوان کرد و گفت: امروز براساس مصوبه ستاد استانی، بنا شد صنوف و بنگاههای اقتصادی که به مردم خدمات می دهند و نسبت به رعایت پروتکل ها از سوی صاحبان بنگاهها و صنوف و کسانی که خدمات را دریافت می کنند حساسیت لازم وجود ندارد، بازرسان به همراه نماینده تعزیرات در محل حاضر و بنگاه صنفی متخلف را جریمه خواهند کرد.

همتی گفت: این جرایم قابل توجه و بازدارنده خواهد بود چرا که صاحبان مشاغل و بنگاه ها موظف به رعایت پروتکل ها و الزام خدمات گیرندگان به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی هستند.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای استان همچنین از بازگشایی تالارهای پذیرایی خبر داد و گفت: با توجه به شروع ماه مبارک ربیع الاول، بنا به مصوبه ستاد، مقرر شد تالارهای پذیرایی با یک چهارم ظرفیت با حضور نماینده بهداشت، به‌صورت کنترل شده و حذف برخی روش ها و سنت هایی که قبلا وجود داشته، اقدام به برگزاری مراسمات  کنند.

همتی بیان داشت: فرمانداران باید نظارت جدی بر این بخش داشته باشند و اگر در گزارش ها به این نتیجه برسیم تالاری الزامات قانونی ستاد کرونا را رعایت نکرده است، برای مدت طولانی اجازه برگزاری مراسم به آن مرکز داده نخواهد شد.

همتی همچنین عنوان کرد: اگر سازمان یا ادارهای مراجعان زیادی دارد و هنوز پیش بینیهای لازم را برای خدمات رسانی و با توجه به تجارب هشت ماهه نکرده و از ارائه خدمات امتناع کند، به‌صورت جدی با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه امکانات درمانی و نیروی انسانی حوزه بهداشت و درمان با توجه به شیوع کرونا در پیک های گذشته محدود است، گفت: استان در حد معمول امکان ارائه سرویس دارد و اگر به شرایط دوماه پیش برگردیم شرایط بسیار سختی هم برای مردم و هم برای کادر پزشکی به وجود خواهد آمد.

دکتر همتی در پایان بار دیگر ضمن درخواست از شهروندان برای رعایت پروتکل های بهداشتی و به‌ویژه استفاده از ماسک، گفت: از یکایک مردم می خواهیم معلم و مبلّغ این شویم که هم به دیگران در این زمینه تذکر دهیم و هم خودمان توصیه های پزشکی را به خصوص در مکان های عمومی رعایت کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها