موج
کدخبر : ۳۴۹۶۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349618

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس، گفت: ضعف برخی مدیران استانی مشکلات را اینچنین لاینحل کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، همزمان با سفر حجت الاسلام عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان و احمد مرادی نماینده مجلس به بخش احمدی شبکه تلفن همراه بخش احمدی پس از یک روز قطعی سرانجام وصل شد.

در ابتدای این بازدید بدلیل قطع بودن شبکه ارتباطی، مسئولین بخش احمدی ناچار بودند برای برقراری ارتباط از بیسیم استفاده کنند که این امر انتقاد تند امام جمعه بندرعباس و احمد مرادی را در پی داشت.

حجت الاسلام عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان در انتقاد به مشکلات زیرساخت مخابرات در بخش احمدی در جمع مسئولان و معتمدین این بخش گفت: در بدو ورود به بخش احمدی از قطعی تلفن همراه در این بخش تعجب کردم و زمانی هم که علت را از مردم پرسیدم گفتند این مشکل همیشگی منطقه احمدی است. برخی مشکلات را می توان در بلند مدت حل کرد اما در عصر ارتباطات قطع شدن مسیر های ارتباطی و اینترنت یک مشکل اورژانسی است و با توجه به ضرورت های امروز جامعه وجود این مشکل پذیرفتنی نیست.

در ادامه احمد مرادی نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس نیز گفت: حدود سه سال پیش در خصوص مشکل ارتباطات تلفن همراه و اینترنت با وزیر ارتباطات صحبت کردم و قول اجرای فیبر نوری در بخش احمدی را گرفتم و صورتجلسه کرده ایم.

آن زمان هم مثل امروز مدیرکل مخابرات استان قول داد ظرف چند ماه فیبر نوری بخش احمدی انجام خواهد شد اما بعد از سه سال نه تنها هیچ اقدامی نشد که امروز شاهدیم مردم یک منطقه پر جمعیت استان از داشتن اینترنت و ارتباط مخابراتی با کیفیت محروم هستند.

وی افزود: اگر سه سال پیش این پروژه انجام میشد هزینه آن کمتر از یک پنجم امروز بود، این زیان بیت المال را چه کسی باید بدهد؟

مرادی گفت: پول ایجاد زیرساخت برای شبکه ارتباطی تلفن همراه در بخش احمدی نه از جیب پدر من پرداخت می شود نه از جیب پدر مدیرکل مخابرات که علی رغم دستور صریح وزیر برای اجرای فیبر نوری بخش احمدی کم کاری کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: مشکل فیبر نوری تقریبا در تمام کشور حل شده،لذا دلیلی جز کم کاری در هرمزگان برای قطع ارتباط مردم پذیرفته نیست.

عارفی با بیان اینکه دو روز است مردم بخش احمدی برای عادی ترین کارهای خود از امور بانکی و مکاتبات اداری تا ارتباط تلفنی سرگردان هستند، اضافه کرد: تا کی قرار است برای چند روز بیشتر ماندن در پست و مقام به مردم وعده دروغ بدهیم؟ یک روز آمار دروغ از اشتغال می شنویم روز دیگر از نرخ تورم و ارزاق مردم و غیره 

مرادی گفت: نماینده مجلس برای پیگیری مطالبات مردمی سه اهرم قانونی بنام تذکر، طرح سوال و استیضاح دارد. بنده تا حد توانم برای استیفای حقوق مردم از هر سه اهرم قانونی استفاده کرده ام، از مسئولان کشوری قول حل مشکلات بسیاری را گرفته و صورتجلسه نمودم. بر همان اساس نیز به مردم قول می دهم اما ضعف برخی مدیران استانی مشکلات را اینچنین لاینحل کرده است. 

حجت الاسلام عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان نیز در انتقاد به مشکلات زیرساخت مخابرات در بخش احمدی گفت: در بدو ورود به بخش احمدی از قطعی تلفن همراه در این بخش تعجب کردم و زمانی هم که علت را از مردم پرسیدم گفتند این مشکل همیشگی منطقه احمدی است. برخی مشکلات را می توان در بلند مدت حل نمود اما در عصر ارتباطات قطع شدن مسیر های ارتباطی و اینترنت یک مشکل اورژانسی است و با توجه به ضرورت های امروز جامعه وجود این مشکل پذیرفتنی نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها