موج
کدخبر : ۳۴۹۵۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349533

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: متأسفانه ذخیره استراتژیک داروخانه‌های استان در زمینه ماسک کافی نیست، در حالی که بویژه داروخانه‌های شبانه روزی باید تا 5 ماه ذخیره ماسک داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر در جلسه ستاد مدیریت بحران استان با اشاره به اینکه در این روزها مردم حتی با علائم سرماخوردگی نیز خود را قرنظینه کنند، اظهار کرد: این مسئله نشان می دهد که هم دید و بازدید خانوادگی باید به کمترین سطح خود برسد و هم این که مسائلی مانند فاصله گذاری باید در محیط خانواده رعایت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین آمار رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سطح استان قم را بهتر از سطح کشور دانست و گفت: آمار نشان می دهد که این درصد در قم 60 و در سطح کشور 42 درصد است.

وی در عین حال از تشدید نظارت ها کرونایی در استان خبر داد و گفت: در هفته گذشته، 288 واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی غیرفعال شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: مردم توجه داشته باشند که ماسک باید به خوبی دهان و بینی را بپوشاند و البته ماسک مرطوب شده هم نمی تواند کارکرد داشته باشد.

وی گفت: تقریبا همه بیماران‌ کرونایی که در بیمارستان های استان بستری می شوند ریه آنها درگیر شده و اکسیژن خون آن ها به کمتر از 85 درصد می رسد که همین امر به افزایش تعداد فوتی ها منجر می شود.

قدیر درباره ضد عفونی هایی که سطح شهر انجام می شود بیان کرد: ضد عفونی کردن ها باید هدفمند دنبال شود که از این رو هدفگذاری در مرکز بهداشت و اجرای آن با شهرداری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در ادامه تصریح کرد: با وجود کمک های حوزه علمیه و طلاب عزیز باید اقرار کرد که نیروهای جهادی در بیمارستان های قم حداکثر 50 نفر است، در حالی که به تعداد بسیار بیشتری در این زمینه نیاز داریم.

وی اضافه کرد: البته نباید نیروهای جهادی را در طلاب و روحانیون عزیز منحصر کرد و از این رو، دانشگاه علوم پزشکی این آمادگی را دارد تا همه نیروهای داوطلب و جهادی را برای کمک در مراکز درمانی آموزش دهد و بسیج کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها