موج
کدخبر : ۳۴۹۴۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349489

استاندار کرمانشاه با صدور پیامی ضمن تبریک روز جهانی استاندارد، نقش مهم این مقوله را در توسعه پایدار خاطرنشان ساخت.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، در متن پیام هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه آمده است:

بدون شک استاندارد، پدیده‌ای نو و بدیع نیست، بلکه مفهوم وسیع آن در عالم هستی متجلی است. عالمی که بر پایه نظم و عدالت از سوی خداوند متعال پایه‌گذاری شده است و طبیعتی که دارای استانداردهای خدشه‌ناپذیری است، هر جا انسان از آن عدول کرده، دچار مشکلاتی شده است.

همان‌طور که از شعار روز جهانی استاندارد امسال «حفاظت از زمین با استانداردها» برمی‌آید دستیابی به تعادل میان محیط‌زیست، جامعه و اقتصاد برای برآوردن نیازهای امروزی بدون به خطر انداختن توانایی نسل‌های بعدی برای برآوردن نیازهایشان با تبعیت محض از استانداردها امکان‌پذیر است و بی‌شک توسعه پایدار که حاصل اجماع سه رکن بالاست با رعایت استانداردها محقق خواهد شد.

برای همگان استانداردها زبانی مشترک است و نه‌تنها بازارها را گسترش می‌دهد بلکه حفاظت از محیط‌زیست، ایمنی و سلامت، دستیابی به اطلاعات و دانش را نیز به ارمغان خواهد آورد. پس توجه به مقوله استاندارد، توجه به یک مسئله ملی و فراملی است. اگر تولیدات و خدمات ما در استان دارای استاندارد لازم باشد، آنگاه فرصت رقابت در سطح ملی و بین‌المللی را پیدا خواهد کرد و گرنه تولیدی که فاقد کیفیت لازم باشد در بازارهای محلی نیز حرفی برای گفتن نخواهد داشت. ما در استان باید تلاش مضاعف کنیم تا با تحقق شعار سال «جهش تولید» با افزایش کمی محصولات و خدمات، به مقوله کیفیت نیز دوچندان توجه کرده و هر آنچه را که ارائه می‌دهیم باید منطبق با استانداردهای ملی و بین‌المللی باشد. چراکه رعایت استانداردها شرط حضور در بازارهای ملی و بین‌المللی است و این موضوع می‌تواند به افزایش شاخص GDP، تثبیت اشتغال و ایجاد اشتغال جدید و پایدار برای مردم استان بیانجامد و درنهایت ارتقاء سطح رفاه را به ارمغان آورد.

این‌جانب روز 23 مهر (14 اکتبر)، روز جهانی استاندارد را به‌تمامی تلاشگران عرصه تولید و خدمات همچنین به کارکنان خدوم اداره کل استاندارد استان کرمانشاه تبریک می‌گویم و امیدوارم با مساعی همه این عزیزان، شاهد ارائه بیشتر محصولات و خدمات منطبق با استاندارد، خصوصاً عملی شدن مطلوب اهداف برنامه توسعه‌ای کشور و درنهایت شاهد ارتقا سهم اقتصاد استان در کشور باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها