موج
کدخبر : ۳۴۸۶۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348642

یکی از مراجع تقلید با صدور پیامی در آستانه اربعین، ضمن تسلیت به تمام شیعیان بر پیروی از دستورات ستاد ملی کرونا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام آیت الله نوری همدانی به شرح زیر است:

زیارت امام حسین(ع) و رفتن به کربلا و آن هم در ایام اربعین از افضل مستحبات است؛ اما عمل به توصیه ستاد ملی مبارزه با کرونا لازم و حفظ جان واجب است

پیام حاکی است: در این سال‌ها ملت عراق با بذل مال و با عشق وافر به حضرت ابا عبدالله(ع) خالصانه در خدمت زائران آن حضرت بوده اند و از هیچ کمکی دریغ ندارند. و اما امسال با وجود ویروس کرونا توفیق پیاده روی اربعین برای بسیاری از عزیزان سلب شد و بدون تردید همانطور که زیارت امام حسین(ع) و رفتن به کربلا و آن هم در ایام اربعین از افضل مستحبات است؛ اما عمل به توصیه ستاد ملی مبارزه با کرونا لازم و حفظ جان واجب است و خود ائمه معصومین(ع) نیز بر حفظ سلامتی و جان تاکید داشته اند.

پیام افزوده است: انشاءالله خداوند متعال این ویروس را از جامعه بشری بر طرف نماید و در آینده همگان همانند گذشته توفیق عزاداری را با همان شور و شعور حسینی برقرار کنند و البته حضور فعال در رسانه و فضای مجازی برای عظمت اربعین از ضروریات است.

در ادامه این پیام آمده است: بی شک عشق و ارادت به اهل‌بیت(ع) افتخار شیعیان است و این عاشقان روز به روز در حال افزایش است و اربعین اوج این دلدادگی است که حقیقت قیام سیدالشهداء(ع) را زنده نگه می دارد.

پیام حاکی است: زیارت اربعین با هزینه زیادی به دست آمده است در این زیارت اربعین می خوانیم که خون داده شد تا مردم عاقل و عالم شوند و یاد عاشورا و کربلا یک تاریخ مقطعی نیست بلکه مانور و مکتب و مدرسه ای است که تا قیامت به همین ترتیب باقی خواهد ماند و از این فرصت معنوی حداکثر استفاده را باید نمود.

در ادامه این پیام با اشاره به روایت هایی از پیامبراکرم (ص) افزوده است: حقیقتاً کشته شدن امام حسین(ع) چنان حرارتی در دل‌ها و قلوب مومنین ایجاد کرده است که هیچگاه به سردی نمی‌گراید. کربلا پاکترین بقعه روی زمین و از نظر حرمت واحترام از بزرگترین بقعه هاست و حقیقتاً کربلا از بوستان‌های بهشت است. در تربت قبر امام حسین(ع) شفای هر دردی است و بزرگترین دارو همان است.

پیام افزوده است: بر اساس روایت ها کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر امام حسین(ع) باشد، اگر پیاده رود خداوند به هر قدمی که بر می‌دارد یک حسنه می‌نویسد و یک گناه از او محو می‌کند تا زمانی که به حائر حسینی برسد خداوند او را از جمله مصلحین و رستگاران و برگزیدگان می‌نویسد و هنگامی که اعمال زیارت و مناسکش تمام می‌شود، خداوند او را از جمله فائزین محسوب می‌فرماید و هنگامی که بخواهد مراجعت کند فرشتگان نزد او آمده و ابلاغ سلام رسول خدا(ص) را می‌کنند و می‌گویند که پبامبر به شما پیام داد که اعمال زندگی خود را از نو شروع کن؛ چرا که تمام گناهان گذشته ات آمرزیده شده است.

پیام ادامه داده است: روایت ها در فضائل زیارت امام حسین(ع) به ویژه در ایام اربعین آن حضرت به حدی زیادی است که در بعضی از روایات از وجوب و فرض بودن زیارت آن حضرت یاد شده و حتی برخی از فقهاء مانند علامه محمد تقی مجلسی و علامه محمد باقر مجلسی نظر مبارکشان بر این بوده است که برای کسانی که استطاعت این سفر را دارند، زیارت حضرت سید الشهداء(ع) در کربلا در عمرشان حداقل یکبار واجب است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها