موج
کدخبر : ۳۴۸۵۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348537

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با صدور پیامی روز ملی روستا و عشایر را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، در متن پیام مهرداد سالاری، معاون عمرانی استاندار کرمانشاه آمده است: نام‌گذاری 15 مهرماه به‌عنوان روز ملی روستا و عشایر فرصتی است برای تقدیر، سپاسگزاری و ارج نهادن به روستا، فرهنگ روستایی و زنان و مردانی سخت‌کوش، زحمت‌کش، صادق و پرتلاش که سهمی چشمگیر و مهم در فرآیندهای توسعه‌ای و رشد و بالندگی کشور بر عهده‌دارند.

روستاییان و عشایر به‌عنوان بخش بزرگی از نظام اجتماعی و جمعیتی استان کرمانشاه نماد وحدت، میهن‌پرستی، استقامت، قناعت، صداقت و تلاش هستند و در عرصه‌های مختلف و ادوار گذشته این واژه‌ها را به منصه ظهور رسانده‌اند به‌گونه‌ای که از اساسی‌ترین ارکان توسعه اقتصادی و پشتوانه اجتماعی جامعه محسوب می‌شوند؛ زیرا روستا نقطه شروع و مبدأ توسعه همه‌جانبه است و توسعه پایدار و ریشه‌دار بدون حضور روستاییان امکان‌پذیر نخواهد بود.

امروزه یکی از اصلی‌ترین اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و به‌ویژه دولت تدبیر و امید توجه به مناطق روستایی و عشایری و ارتقای سطح رفاه، آسایش و توسعه اقتصادی بر پایه اقتصاد روستا محور است و در این عرصه در استان کرمانشاه نیز اقدامات ارزنده‌ای انجام‌شده و اعتقادداریم روستاییان و عشایر حق بزرگی بر گردن این نظام‌دارند و تا ارائه خدمات مطلوب به آنان راه بزرگی در پیش رو داریم. بر این اساس خود را مکلف به ارائه خدمات بیشتر و بهتر به این بخش بزرگ از جامعه می‌دانیم.

اجرای پروژه‌های متعدد عمرانی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی و توجه ویژه به مقوله گردشگری روستایی با بهره‌گیری از مشارکت مردم و مبتنی بر فرهنگ غنی روستا و عشایر و بهبود وضعیت روستاها با رویکرد افزایش اشتغال‌زایی هم‌زمان با توسعه زیرساخت‌ها سبب شده که در دولت تدبیر و امید با حمایت‌های فراگیر و تخصیص اعتبارات و امکانات، تلاش دهیاری‌ها و شورای روستا مسیر عمران و آبادانی تداوم‌یافته و رونق معیشت و اقتصاد مناطق روستایی را بیش از گذشته شاهد باشیم.

این‌جانب بر خود لازم می‌دانم ضمن تبریک این روز به روستاییان و عشایر غیور، زحمتکش، صادق و پرتلاش؛ زحمات خالصانه و داوطلبانه مردم شریف روستاها و عشایر، دهیاران و شوراهای در بحران‌ها نیز تقدیر و تشکر نمایم و تلاش دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلابی و مردمی را در مسیر خدمت به روستاییان و عشایر ارج نهم. عزت، سربلندی، موفقیت، پایداری و سلامتی همگان را از ایزد منان خواستارم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها