موج
کدخبر : ۳۴۸۴۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348424

استاندار کرمانشاه در دیدارهای جداگانه با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن کشور دیدار و موضوعاتی ازجمله تکمیل مسیر راه‌آهن به اسلام آبادغرب، احداث‌ آزادراه همدان- کرمانشاه و تقویت بخش بار راه‌آهن کرمانشاه را پیگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن کشور ضمن تأکید بر ضرورت تکمیل خطوط آنتنی تا نزدیکی واحدهای تولیدی برای استفاده بهینه از ظرفیت بخش بار ریلی گفت: با توجه به موافقت قبلی وزارت راه و شهرسازی و شرکت راه‌آهن نسبت به تحقق این مهم، انتظار داریم سوی وزارت متبوع اهتمام و جدیت بیشتری را برای شروع عملیات اجرایی این طرح شاهد باشیم.

وی افزود: تقویت شبکه حمل‌ونقل و ناوگان ریلی می‌تواند زمینه‌ساز توسعه منطقه باشد و فعالیت راه‌آهن در بخش مسافری نمی‌تواند به‌تنهایی کارکردهای پیشرفت و توسعه را به همراه داشته باشد.

استاندار کرمانشاه در این نشست ضمن پیگیری راه‌اندازی اداره کل راه‌آهن کرمانشاه گفت: بهره‌برداری مطلوب از شبکه ریلی، افزایش ایمنی و حفظ کیفیت زیرساخت و ناوگان، رعایت استانداردها و ارتقای مستمر کیفیت و کمیت خدمات باری و مسافری ازجمله ضرورت‌هایی است که با راه‌اندازی اداره کل راه‌آهن کرمانشاه محقق و مشکلات احتمالی نیز حل می‌شود که در انجام امور تسریع صورت می‌گیرد.

مقام ارشد استان همچنین تکمیل زیرساخت‌ها و زیرگذرهای راه‌آهن موجود در محدوده شهرستان‌ها هرسین و صحنه را خواستار شد و اظهار داشت: با اقدامات انجام‌شده و احداث ایستگاه‌های باری با همکاری بخش خصوصی، می‌توان امید داشت که از طرفیت راه‌آهن کرمانشاه به‌صورت بهینه استفاده کرد.

در این دیدارها که با حضور دکتر خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و رسولی مدیرعامل راه‌آهن کشور در تهران انجام شد موضوع تعیین تکلیف ۲۵۰ هکتار زمین برای دهکده لجستیک نیز پیگیری شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها