موج
کدخبر : ۳۴۸۳۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348333

رییس شورای اطلاع رسانی کردستان در جلسه این شورا از اعمال محدودیتهای جدید کرونایی در آستانه اربعین حسینی در استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدابراهیم زارعی صبح امروز دوشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه از متولیان برپایی موکب ها خواسته‌ایم کمک‌های خود را به سمت تهیه اقلام بهداشتی و ماسک سوق دهند، اظهار داشت: در شرایطی که بیماری کرونا در استان رو به افزایش است نباید هیچ مراسمی از جمله ختم، عروسی، دورهمی و تجمع برگزار شود چون باعث افزایش شیوه این ویروس خواهد شد.

رییس شورای اطلاع رسانی کردستان اضافه کرد: برای گذر از این شرایط نیاز به همدلی، همراهی و وفاق میان مردم و مسوولان است چون در غیر این صورت نمی‌توان از این مرحله عبور کرد و شیوع بیماری باعث افزایش مبتلایان و مرگ و میر بیماران می شود.

زارعی با بیان اینکه در جنگ نابرابر اقتصادی و تحریم های سخت و ظالمانه دشمن علیه کشور قرار داریم، افزود: نیاز است از همه ظرفیت ها از جمله سمن‌ها، خیرین و افراد ذی نفوذ جامعه برای آگاه سازی مردم و مقابله با شیوع کرونا استفاده تا با کمترین آسیب و تلفات از این مرحله عبور کنیم.

رییس شورای اطلاع رسانی کردستان گفت: براساس دستورالعمل ستاد ملی و استانی کرونا، هیچ گونه مراسمی اعم از پیاده روی، خروج از مرز، عزاداری و برپایی موکب به مناسبت اربعین حسینی در این استان برگزار نخواهد شد.

وی یادآور شد: طبق تصویب ستاد استانی کرونا، نمازهای جمعه و جماعات تا 2 هفته آینده در سطح استان اقامه نخواهد شد ولی تقاضا داریم ائمه جمعه و امامان جماعات از تریبون مساجد برای آگاه سازی مردم و تشویق آنها به رعایت پروتکل‌های بهداشتی با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا استفاده کنند.

رییس شورای اطلاع رسانی کردستان تاکید کرد: رسانه‌های جمعی استان هر گونه خبری در ارتباط با ویروس کرونا حتما باید از طریق دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مرجع اصلی پیگیری و منتشر کنند ضمن اینکه از ظرفیت فضای مجازی نیز باید برای آگاهی بخشی به مردم بیشتر استفاده شود.

زارعی گفت: درب آرامستان‌های استان تا 2 هفته آینده بسته است و هیچ مراجعه کننده ای حق ورود ندارد در غیر این صورت با متولیان امور برخورد خواهد شد البته بسته بودن درب آرامستان به معنای تعطیلی این اماکن نیست چون دفن اموات مطابق روال عادی انجام خواهد شد ولی فقط تعداد محدودی از بستگان درجه یک متوفی می‌توانند در این مراسم شرکت کنند.

وی اظهار داشت: یکی از مهمترین کارهایی که در این ایام باید از سوی رسانه ها انجام شود تقویت روحی کادر بهداشتی و درمانی استان است که در هفت ماه گذشته در شرایط سخت اقدام به خدمات رسانی کرده و اکنون در وضعیت نامناسب روحی و روانی قرار دارند که باید ضمن دادن روحیه به این افراد زحمتکش، از مردم نیز بخواهیم با رعایت پروتکل بهداشتی و زدن ماسک در کمتر شدن تعداد بیماران به کادر درمانی کمک کنند.

رییس شورای اطلاع رسانی کردستان افزود: وضعیت قرمز در بیشتر مناطق استان کردستان حاکم شده و نیاز است مردم با همراهی و مشارکت خود در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بویژه زدن ماسک در هنگام حضور در اماکن عمومی و ادارات، ستاد مقابله با کرونا را در پیشبرد برنامه‌های خود یاری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها