موج
کدخبر : ۳۴۸۲۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348271

معاون امور عمرانی استانداری اصفهان خبر داد:

معاون عمرانی استانداری اصفهان از پیشرفت ۴۷ درصدی پروژه کوهرنگ وساماندهی پروژه رودخانه زاینده رود خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حجت اله غلامی در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: پروژه کوهرنگ ۴۷ درصد پیشرفت داشته است که امیدواریم سال آینده 150 میلیون متر مکعب آب به حوضه آبریز مرکزی انتقال یابد.

وی با اشاره باینکه پروژه انتقال آب از سد سرداب به چشمه لنگان ۷۰ درصد پیشرفت داشته است، گفت: امیدواریم این پروژه در خرداد ماه  سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

معاون عمرانی استانداری اصفهان ادامه داد: تامین آب شرب ۱۴ شهرستان تحت عنوان سامانه دوم آبرسانی در دو فاز فعال شده است که البته این پروژه برای مدت زمانی تعطیل بود و در حال حاضر عملیات اجرایی این سامانه فعال است.

این مقام مسئول بیان داشت: در فاز اول پروژه آبرسانی تحت عنوان فاز اضطراری است که ۳.۵ متر مکعب بر سرعت آب می افزاید.

ساماندهی پروژه رودخانه زاینده رود

غلامی در خصوص پروژه ساماندهی رودخانه زاینده رود افزود: برای ساماندهی مسیر رودخانه و جلوگیری از پرت آب ۵۰ میلیارد تومان از محل کارگروه سازگاری با کم آبی تخصیص داده شده است تا در سال آینده پرت آب به حداقل برسد.

وی ادامه داد: درآمدهای نفتی در شرایط کنونی به نزدیک صفر رسیده است و همچنین کاهش درآمدهای ارزی و ریالی دولت در بخش صادرات باعث شده است تا این دوران حتی از دوران ۸ ساله جنگ هم سخت تر باشد اما با این حال پروژه‌های عمرانی در استان متوقف نشده است.

حجت اله غلامی بیان داشت: امسال کل اعتبارات ملی استانی ۱۵۴۰ میلیارد تومان است که این میزان اعتبار اندک است وبه همین جهت توانستیم برای پروژه های عمرانی  نیمه تمام ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار جذب کنیم.

معاون عمرانی استانداری اصفهان  افزود: همچنین در سفر وزیر و رییس سازمان برنامه و بودجه به اصفهان برای پروژه‌های عمرانی نیمه تمام استان اعتباری حدود ۲۹۴۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

افتتاح 1884 پروژه در هفته دولت در استان اصفهان

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از پروژه های مهم پروژه های آبی است، گفت: در هفته دولت ۱۸۸۴ پروژه با اعتبار ۳۲۰۰ میلیارد تومان در استان به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به کمبود آب در استان عنوان کرد: در زمینه تامین آب، صرفه جویی در مصرف بهینه آب و اجرای پروژه‌های مختلف انجام شده است.

حجت اله غلامی با بیان اینکه در بخش کشاورزی الگوی کشت و استفاده از شیوه نوین آبیاری انجام شده است، گفت:تاکنون روش های نوین آبیاری در ۱۲۳ هزار هکتار انجام شده است وسالانه ۱۳ هزار هکتار بر این میزان اضافه می شود.

احداث 2140 گلخانه در استان اصفهان

وی با اشاره باینکه مصرف آب گلخانه‌ها یک دهم است، اضافه کرد: همچنین در جهت کاهش مصرف آب  دو هزار و 140 هکتار گلخانه احداث و ۲۰۰ هکتار دیگر در دست اقدام می باشد.

معاون عمرانی استانداری اصفهان گفت: در بخش الگوی کشت به سمت گیاهان مقاوم به خشکی و ‌کم آبی روی آورده ایم و حدود ۴۰ هزار هکتار کشت تابستانه و ۶۰ هزار هکتار کشت پاییزه برای کشاورزان برنامه ریزی کردیم.

غلامی با اشاره باینکه هدف گذاری  ارتباط مرکز استان به استان های مجاور از طریق بزرگراه است، بیان داشت: آزادراه تهران-اصفهان - شیراز و همچنین قطعه اول و دوم آزاد راه شرق اصفهان با نام سردار سلیمانی آماده افتتاح است.

افتتاح قطعه سوم آزادراه شرق اصفهان در سال 1400

 وی افزود: برای این پروژه بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی هزینه شده است که قطعه سوم آن به طول ۳۰ کیلومتر تا خرداد سال1400 افتتاح می شود.

معاون عمرانی استانداری اصفهان در ارتباط با پروژه قطار سریع السیر اصفهان- تهران نیز گفت:این پروژه که سال ها درگیر آن بودیم به دلیل تحریم ها با رکود مواجه شد و هم اکنون در حال پیگیری مجدد است ولی  زمان خاصی را برای بهره برداری از آن نمی توان اعلام کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها