موج
کدخبر : ۳۴۸۱۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348180

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران:

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: کتاب ماه پنهان نمی‌ماند برگ زرینی است که مستند و مکتوب به دست نسل آینده که در جریان الگوبرداری از پیشینیان خود هستند، می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ،  سمیه قاسمی طوسی در آئین رونمایی از کتاب ماه پنهان نمی‌ماند با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس اظهار داشت: امروز رونمایی از کتاب با افتخارآفرینی زنان استان را داریم که در امر پشتیبانی در جنگ حق علیه باطل نقش آفرین بودند و امروز ما توانسته‌ایم نقش این زنان را به مرحله ظهور برسانیم.

وی ادامه داد: امیدواریم که قدردان این نعمت‌های ارزشمند معنوی که در اختیار ما قرار داده شد باشیم و در جای خودش بتوانیم از این سرمایه ارزشمند که از شهدا برای ما به ارث رسیده است در اعتقاد به مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس گام بزرگی برداریم.

طوسی اذعان داشت: مولف این کتاب جواد صحرایی رستمی خود از یادگاران هشت سال دفاع مقدس است که ویژگی متمایز این کتاب نیز همین موضوع است که نویسنده و مولف این کتاب از همان دوران در رویارویی با رزمندگان در جبهه حضور داشت و از طرف دیگر در کنار مادر و خواهر بزرگوارشان و سایر همسران فرماندهان و رزمندگان که در پایگاه شهید بهشتی مستقر بودند واقعاً آن نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی که برای فرماندهان وجود داشت ماهها و سالها به نظاره نشست.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بنا به ۴۰ سالگی دفاع مقدس که می‌فرمایند نگذارید این واقعه تاریخی که هشت سال به طول انجامید به تحریف کشانده شود، افزود: این کتاب نیز برگ زرینی است که مستند و مکتوب به دست نسل آینده که در جریان الگوبرداری از پیشینیان خود هستند برسد.

مدیرکل بانوان استانداری مازندران ادامه داد: به عنوان متولیان حوزه زنان و متولیان فرهنگ و هنر به این مسئولیت که به ما سپرده شد به نحو احسنت به نسلی که انقلاب و حماسه‌ها را ندیدند و فقط شنیدند و شنیده‌ها را با خود زمزمه می‌کنند امیدوارهستیم در انتقال این مفاهیم لحظه به لحظه این رسالت بزرگ که در ابتدای راه نیز هستیم به سرمنشأ مطلوب برسانیم.

جواد صحرایی نویسنده کتاب ماه پنهان نمی‌ماند نیز با بیان اینکه جمع حاضر روزی ماست در هفته دفاع مقدس در چهله دوم انقلاب، گفت: زاویه دید من در زمان تدوین کتاب به نقش بانوان در انقلاب و دفاع مقدس متمرکز می‌شد به پایگاه شهید بهشتی و برجسته‌ترین نقش متعلق به همسران فرماندهان و ایثارگران و تاریخ ایثار و شهادت است.

وی با اشاره به رونمایی کتاب گفت: این کتاب حداقل فتح بابی بود برای این زاویه پنهان جنگ نمایان شود برای نسلی که جنگ را ندیدند.

صحرایی ادامه داد: این زنان و هزاران زن دیگر معیارهایی برای ارائه کار برتر دارند و برای زنان در حال خدمت امروز قادر به پذیرفتن مسئولیت بزرگتری است که آنها از جان خود گذشتند، هر کدام از این بانوان گوهرهای مقدسی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها