موج
کدخبر : ۳۴۸۱۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348155

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از اختصاص تیم ویژه شبانه روزی جهت سرعت‌گیری فرآیند طرح اقدام ملی مسکن در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا قاری‌قرآن با اشاره به تشکیل تیم ویژه بصورت شبانه روزی طرح اقدام ملی تولید مسکن استان اصفهان، گفت: علاوه بر تسریع در فرآیندهای طرح اقدام ملی تولید مسکن از اختلالات احتمالی جلوگیری شد.

وی به تشریح دستورات دهگانه وزیر راه و شهرسازی پرداخت و گفت: مواردی که به تسریع آن تاکید شد بهره‌گیری از نیروهای کارآمد، فعالیت شبانه‌روزی پرسنل مرتبط با این طرح و عدم تعلل در کار، تعیین تکلیف متقاضیان بلاتکلیف، پیگیری وایز وجه و تشکیل پرونده، دریافت پیش پروانه، عمل مطابق شیوه‌نامه و اهتمام ویژه برای انشعابات پروژه‌ها و... بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: در همین راستا و به جهت سرعت‌گیری فرآیند طرح اقدام ملی مسکن استان، این اداره کل تیم متخصص ویژه‌ای را بصورت شبانه‌روزی برای این امر اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه ثبت نام این طرح عظیم و ملی در استان اصفهان طی سه مرحله در ۵۹ شهر استان انجام شده اذعان داشت: از میان  ۶۸ هزار نفری که ثبت نام کردند تعداد ۴۵ هزار نفر پس از بررسی واجد شرایط اولیه شناخته شدند.

قاری‌قرآن افزود: این اداره کل بمنظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی از اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به انعقاد تفاهم نامه با دفاتر پیشخوان دولت اقدام کرده، لذا تا کنون مدارک بیش از ۹ هزار متقاضی در سامانه بارگزاری و تایید شده و ۵ هزار نفرنیز افتتاح حساب کردند.

وی خاطرنشان کرد: مبلغ یکهزار میلیارد ریال واریز وجه توسط بیش از ۲هزار و ۵۰۰ نفر از متقاضیان انجام پذیرفته که از این تعداد۲هزار و ۱۰۰ نفر به پروژه‌ها اختصاص یافتند.

این مقام مسئول با بیان اینکه زمین مورد نیاز در ۵۹ شهر استان برای ثبت‌نام کنندگان مسکن یکم، به ظرفیت احداث بیش از ۳۵ هزار واحد و مساحت حدود ۵۰۰هکتار تامین شده گفت: کل اراضی تامین شده جهت انتخاب مشاور، تهیه طرح و انتخاب پیمانکار به کارگزاران، انبوه‌سازان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان امام و .. تحویل شده است.

وی اضافه کرد: برای۱۶ شهر دیگر استان نیز برنامه‌ریزی جهت تامین زمین از طریق تغییر کاربری و الحاق به محدوده انجام شده. که در حال سیر مراحل قانونی شهرسازی و تحویل به کارگزاران است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی در خصوص این طرح تصریح کرد: سعی شده در اکثر شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر استان طرح اقدام ملی با ظرفیت بیش از پنج هزار واحد به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که یک پلاک به گروههای چند نفره اختصاص یابد و ساخت واحدهای ویلایی با نظارت اداره کل راه و شهرسازی،  سازمان نظام مهندسی و بنیاد مسکن و با پرداخت تسهیلات، به خودمسکن ملی مردم واگذار شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها