موج
کدخبر : ۳۴۷۹۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347973

مهدی صرامی اعلام کرد؛

عضو هیئت‌مدیره شرکت پالایش نفت اصفهان اعلام کرد: پروژه تصفیه گازوئیل شرکت پالایش نفت در ابتدای سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مهدی صرامی بیان کرد:  پروژه تصفیه گازوئیل شرکت پالایش نفت اصفهان بالغ ‌بر 88/44 درصد پیشرفت داشته است و در ابتدای سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: با پایان یافتن پروژه تصفیه گازوئیل، تمام 20 میلیون لیتر گازوئیل تولیدی شپنا، مطابق با استاندارد بین‌المللی یورو 5 خواهد شد.

 مهدی صرامی بابیان اینکه این طرح در حال نهائی شدن مراحل نصب و پیش راه‌اندازی است، هدف از اجرای آن را بهبودفرآیندهای عملیاتی و افزایش کیفیت سوخت‌های تولیدی و حذف ترکیبات سولفور از دیزل تولیدی و تصفیه گازوئیل عنوان کرد و افزود: با بهره‌برداری رسمی از طرح، ترکیبات گوگردی محصول، از 10 هزار به 10PPM، کاهش می‌یابد.

 معاون اقتصادی و بازرگانی شرکت پالایش نفت اصفهان طرح تصفیه گازوئیل را که با هزینه‌ای معادل 495 میلیون یورو و 3191 میلیارد تومان احداث‌شده، بسیار سودآور دانست و اظهار داشت: با اتمام این طرح بالغ ‌بر 192 میلیون یورو مابه‌التفاوت ناشی از فروش گازوئیل کم گوگرد عاید این شرکت می‌شود.

پروژه گوگردزدایی از ته‌مانده برج‌های تقطیر در حال اجراست

به گفته معاون اقتصادی و بازرگانی شپنا، پروژه گوگردزدایی از ته‌مانده برج‌های تقطیر (RHU) از دیگر طرح‌هایی است که باهدف گوگردزدایی از ته‌مانده برج‌های تقطیر شرکت پالایش نفت اصفهان در حال انجام است و انشاءا... در سال 1403 به پایان می‌رسد.

صرامی با اعلام اینکه پیش‌بینی هزینه انجام این پروژه حدود 600 میلیون یورو است، عنوان کرد: سود ناخالص ناشی از فروش نفت کوره کم گوگرد 246 میلیون یورو است.

واحدهای تقطیر و گاز مایع شماره 3 راه‌اندازی شده است

 مهدی صرامی تصریح کرد در سال گذشته باهدف کاهش تنگناهای عملیاتی و کاهش بار ترافیکی خوراک نفت خام در واحدهای تقطیر راه‌اندازی شد.

وی هزینه این پروژه را 40 میلیون یورو و 415 میلیارد تومان اعلام کرد.

 چند پروژه مهم دیگر در شرکت پالایش نفت اصفهان پایان یافت

پروژه ملی تصفیه و استفاده صنعتی از فاضلاب شهری از دیگر پروژه‌هایی بود که صرامی به آن اشاره کرد و گفت: این پروژه برای نخستین بار در کشور، در جهت صیانت از منابع ملی و کاهش مصرف منابع (آب شرب) و به ظرفیت 750 مترمکعب در ساعت راه‌اندازی شده؛ طرح در مدت‌زمان 24 ماه و با صرف هزینه‌ای بالغ ‌بر 100 میلیارد تومان به سرانجام رسیده است.

معاون اقتصادی و بازرگانی شپنا همچنین ضمن اعلام نهایی شدن طرح خط انتقال 230 کیلوولت و پست فشارقوی 33/230 کیلوولت اختصاصی، از ساخت 18 سکوی بارگیری با هزینه‌ای بالغ‌بر 50 میلیارد تومان، برای ارائه فرآورده‌های سبک و سنگین خبر داد.

سهامداران صبور و امیدوار باشند

 عضو هیئت‌مدیره شرکت پالایش نفت اصفهان در پایان سخنان خود سهامداران شپنا را که این روزها با فشار فروش مواجه هستند، توصیه به صبوری کرد و تأکید کرد: با توجه به پروژه‌های مهم سرمایه‌ای این شرکت همچون تصفیه دیزل یا گازوئیل منافع آن عاید سهامداران بنیادی و صبور خواهد شد.

مهدی صرامی همچنین بابیان اینکه جلسه مجمع فوق‌العاده شپنا 15 مهرماه با موضوع افزایش سرمایه 49 درصد معادل 2500 میلیارد تومان از محل سود انباشته برگزار می‌شود، درخصوص آخرین وضعیت تجدید ارزیابی از محل زمین شپنا گفت: کار کارشناسی این افزایش سرمایه مراحل پایانی را طی می‌کند و در تلاش هستیم فصل پاییز، تجدید. ارزیابی را انجام دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها