موج
کدخبر : ۳۴۷۹۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347912

پورمجاهد عنوان کرد:

معاون اقتصادی استاندار همدان با اشاره به اهمییت صنایع تبدیلی و آورده ای که برای استان می تواند به همراه داشته باشد، طرح فرنچ فرایز بهار را طرحی مطلوب در این مسیر ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، ظاهر پورمجاهد ،‌ معاون اقتصادی استاندار همدان صبح امروز به همراه دیگر مسئولان مربوطه از طرح فرنچ  فرایز(خلال سیب زمینی یخ زده) که در راستای تحقق صنایع تبدیلی در شهرستان بهار در حال احداث است، بازدید به عمل آورد.

پورمجاهد در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه این طرح با مشارکت سرمایه گذار خارجی در حال پیشروی است و سرمایه لازم در برآورد قبلی به عمل آمده 52 میلیارد تومان محاسبه شده است،‌ عنوان کرد: دیروز سازمان سرمایه گذار خارجی در کمیته مربوطه، این طرح را تایید کرد و آنچه مشهود است این است که مشتاق به همکاری و شراکت با هم استانی ما هستند.

وی با بیان اینکه مجری طرح بسیار فعال کار خود را آغاز کرده است،‌ عنوان کرد: بنابر تایید همکاران درسیستم بانکی، این طرح از پیشرفتی 60 درصدی برخوردار است  و تنها نیاز به هماهنگی در چند مورد جهت تسریع در اجرای پروژه وجود داشت.

موضوع نخست به اجرای خط برق پروژه مربوط است که فی المجلس با مدیر شرکت برق استان مذاکره ای تلفنی انجام شد و مقررشد در روز شنبه با  ارایه اطلاعات لازم از سوی مجری طرح، اجرای خط برق  و تعیین تکلیف موضوع میسر شود.

IMG_0084

وی ادامه داد:  با توجه به افزایش قیمتی که اتفاق افتاده است، تعیین تکلیف مابقی سرمایه گذاری طرح، موضوعی است که مورد توجه قرار گرفته است و در این خصوص نیز مقرر شد همکاران در جهاد کشاورزی استان کارشناسی های لازم را به عمل آورند و با استفاده از منابع و اقتضائات،‌ تبصره ها و دیگر راهکارهای موجود از جمله بهره از حمایت همکاران سیستم بانکی و بانک کشاورزی که همیشه حامی و  موثر بوده اند،‌روند اجرای پروژه تسریع شود.

وی با اشاره به اینکه اراده مجری طرح در روند پیشروی پروژه بسیار مطلوب است،‌افزود: نکته مهمی که مردم عزیزبایستی مطلع باشند این است که هر چه  پرداختن به  حوزه صنایع تبدیلی در استان مورد توجه بیشتری قرار گیرد قطعا می تواند گردش مالی و ارزش افزوده مناسبی را برای استان به همراه داشته باشد و از این مسیر می توان حضوری موثر در بازارهای داخلی و خارجی داشت.

وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را در راستای به ثمر رسیدن طرح های تولیدی در استان به کارگرفته ایم،‌ عنوان کرد: در ارتباط با تسهیلات بانکی نهایت مساعدت را داشته ایم و از ردیف های مختلف از جمله تسهیلات پایدار اشتغال روستایی برای  این طرح 15 میلیارد تومان تسهیلات اخذ شده است و در حوزه زیرساختی آب،‌ برق، گاز و ... توجه و حمایت های لازم را جهت تسریع در اجرای پروژه داریم.

IMG_0048

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها