موج
کدخبر : ۳۴۷۸۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347895

در دیدار با ارزیاب یونسکو مطرح شد؛

استاندار کردستان در دیدار با ارزیاب یونسکو ضمن ابراز خوشحالی از ثبت جهانی اورامان افزود: مجموعه دولت در استان هم پشتیبانی کامل خود را ازاین مهم اعلام می دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا ظهر امروز چهارشنبه در دیدار با حسام مهدی ارزیاب یونسکو در خصوص ثبت جهانی اورامان اظهار کرد: دولت از ثبت جهانی اورامان حمایت و موانع موجود را برطرف خواهد کرد.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: تلاش های انجام شده برای معرفی و شناساندن اورامان به عنوان یک میراث طبیعی، تاریخی و فرهنگی قابل تقدیر است.

وی افزود: مجموعه دولت همه تلاش و مساعی خود را برای تامین نظر کامل یونسکو و بهبود فضای منطقه اورامان بکار می گیرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون گردشگری در جهان به عنوان یک صنعت پر درآمد مطرح است، ادامه داد:  مردم دنیا مشتاق دیدن مناظر بکر طبیعی و فرهنگ های غنی و متفاوت هستند و بی گمان ثبت جهانی اورامان توجه جهانیان را جلب خواهد کرد.

مرادنیا اظهار کرد: مردم منطقه اورامان همیشه آغوششان به روی مهمانان باز است و حتما در صورت ورود گردشگران زندگی اقتصادی مردم و ساکنان آن مناطق متحول خواهد داشت.

حسام مهدی ارزیاب یونسکو نیز ضمن بیان حیرت از زیبایی های اورامان گفت: در چند روز حضور در منطقه اورامان مردم با قلب هایشان پذیرای ما شدند.

وی گفت: اگر مشکلی در اورامان وجود دارد حاصل مداخلات از بیرون و ساختمان های احداثی توسط دولت است که با بافت سنتی و معماری آن همخوانی ندارد که در این زمینه دولت برای اصلاح و تغییر آن باید کمک کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها