موج
کدخبر : ۳۴۷۸۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347865

مسئول امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم:

مسئول امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: در شرایط فعلی، حال سینماهای قم خوب نیست.

محمدکاظم رضوانی در گفتگو با خبرنگار موج از قم در خصوص آخرین وضعیت سینماهای قم اظهار داشت: با توجه به پروتکل‌های بهداشتی در مورد وضعیت قرمز قم، بسیاری از سینماهای این شهر از ابتدا غیرفعال بوده‌اند و در وضعیتی که تا حدی شرایط مناسب‌تری داشتیم، تنها سه سینما شامل ونوس و شهر آفتاب و شهید آوینی فعال بود.

مسئول امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: سینمای تربیت نیز در حال بازسازی و تغییر و تحول است، همچنین سینمای کانون در قم با تغییر مدیریت مواجه شده و به زودی مدیریت جدید آن معرفی می‌شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه سینما از سبد فرهنگی خانوار قم خارج شده است و خانواده‌ها رغبت زیادی به سینما ندارند و به شبکه نمایش خانگی روی آورده‌اند و از نظر آماری در 6 ماه سال گذشته نسبت به امسال فروش قابل توجهی نداریم.

رضوانی بیان کرد: سینماهای قم در 6 ماه نخست سال گذشته بیش از 2 میلیارد تومان درآمد بابت اکران‌های نوروزی و استقبال مدارس داشتند و امسال این درآمد زیر 100 میلیون تومان رسیده و استقبالی از سینما نمی شود و اگر کمک‌های حمایتی نباشد، سینماهای قم از چرخه فعالیت خارج می‌شوند.

وی در مورد پرداخت تسهیلات ویژه کرونا خاطرنشان کرد: برای هر سالن بخش خصوصی مبلغ 10 میلیون تومان وام قرض الحسنه با بازپرداخت 6 ماهه اختصاص یافت که مجدد پرداخت این تسهیلات تمدید می‌شود.

مسئول امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: همچنین تسهیلاتی برای کارکنان سینما و افراد تحت پوشش در شرایط کرونایی تعیین شد، به شرط اینکه نیروها اخراج نشوند.

وی ادامه داد: این وام و تسهیلات باز هم جوابگوی زنده نگاه داشتن چراغ سینما نمی‌شود، چرا که مخاطب سینما از دست رفته است و باید تصمیم اساسی‌تری گرفته شود.

رضوانی عنوان کرد: بخش سینماداران با توجه به ثبت نام در سامانه کارا در جهت دریافت تسهیلات کرونایی معرفی می‌شوند، در این راستا موسسات سینمایی و دفاتر فیلم‌سازی دارای مجوز و شرایط لازم 16 میلیون تومان وام و تعدادی نیز وام 6 میلیون تومانی درافت کردند.

وی بیان کرد: تاکنون مبلغ 440 تسهیلات ویژه دوران کرونایی برای مشاغل فرهنگی و سینمایی معرفی شده است و این حمایت‌ها در بخش‌های هنری فرهنگی و هنری ادامه دارد.

مسئول امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم اظهار داشت: در سینماهای قم 1850 صندلی فعال داریم و برای افزایش ظرفیت، سه پروژه سینمایی در دست اجراست و برخی از سالن‌ها در حال تجهیزند.

وی تصریح کرد: سینمای باغ موزه دفاع مقدس یکی از این مجموعه‌هاست و منتظر اعتبارات لازم هستیم تا سیستم دیجیتال نصب شود، همچنین پروژه بازار شهر دارای 4 سالن سینما در دست اقدام است و به ظرفیت‌های قم افزوده می‌شود.

رضوانی خاطرنشان کرد: پروژه سینمای نور نیز سومین پروژه در دست اجرای قم است، البته با توجه به عدم استقبال مردم از سینما و شرایط کرونایی، در این عرصه با احتیاط سرمایه گذاری می‌شود.

وی گفت: در شرایط فعلی، حال سینماهای قم خوب نیست و علاقه‌مندان به هنر و سرمایه‌گذاران توجه بیشتری به سینما داشته باشند تا به روزی برسیم که جمع‌های گرم و صمیمی در سینماها دوباره شکل بگیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها