موج
کدخبر : ۳۴۷۷۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347789

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: همچنین در ارتفاعات استان در ساعات بعد از ظهر، رشد ابر با احتمال رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز چهارشنبه نهم مهر ماه، تحت تاثیر زبانه های سامانه پرفشار برروی مناطق شرقی، شمالی، مرکزی استان همچنین مناطق دریایی، سواحل و جزایر افزایش سرعت بادهای شمال شرقی وجنوب شرقی، پیش بینی می شود که در مناطق دریایی سبب متلاطم شدن دریا خواهد شد. لذا توصیه می شود تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها صورت پذیرد و تا حد امکان شناورهای سبک و صیادی از رفتن به دریا خودداری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: نوسانات سرعت باد بین 30 تا 45 کیلومتر بر ساعت و حداکثر ارتفاع امواج دریا به بیش از یک متر خواهد رسید. 

عارفی با بیان اینکه در مناطق دور از ساحل نیز وقوع گرد و غبار دور از انتظار نخواهدبود، عنوان کرد: همچنین در ارتفاعات استان در ساعات بعد از ظهر، رشد ابر با احتمال رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌بینی می شود.

وی یادآور شد: این شرایط جوی و دریایی تا فردا پنجشنبه‌، دهم مهرماه در منطقه حاکم خواهد بود. 

عارفی در پایان اضافه کرد: از نظر دمایی برای امروز کاهش رطوبت نسبی هوا و افزایش دمای بیشینه پیش‌بینی می‌شود و طی روزهای آینده تغییرات دمایی، بین یک تا سه درجه سلسیوس در نوسان خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها