موج
کدخبر : ۳۴۷۵۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347595

رییس کل دادگستری یزد گفت: بند پنجم اصل 156 قانون اساسی، پیشگیری از وقوع جرم را بر عهده قوه قضاییه قرار داده و این وظیفه و رسالتی است که باید برای آن برنامه داشت.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد در بازدیدی از قبل اعلام نشده، با هدف ارزیابی عملکرد و نظارت صریح و بی واسطه بر نظم و انضباط اداری و سایر معیار های تکریم ارباب رجوع، از مجموعه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری بازدید کرد.

غلامعلی دهشیری در حاشیه این بازدید با تأکید بر اهمیت رسالت پیشگیری از وقوع جرم گفت: بند پنجم اصل 156 قانون اساسی، پیشگیری از وقوع جرم را بر عهده قوه قضاییه قرار داده و این وظیفه و رسالتی است که باید برای آن برنامه داشت.

وی تصریح کرد: موضوع پذیرفته شده در دنیای امروز این است که پیشگیری مقدم بر درمان است لذا باید فعالانه و اثر گذار به موضوعات مختلف اجتماعی و معضلات مبتلابه جامعه ورود کرد و با تکیه بر اقدامات وضعی، انتظامی و فرهنگی و اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم را رقم زد.

این مقام قضایی به مسئله اختلافات خانوادگی و آسیب اجتماعی طلاق اشاره کرد و بیان داشت: برای تحکیم بنیان خانواده و استحکام مقدس ترین نهاد اجتماعی، باید همه ظرفیت های ممکن را بسیج و در خدمت گرفت.

وی به برگزاری کارگاه های آموزش زوجین در آستانه طلاق در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: کارگاه هایی که تحت عنوان کارگاه مهر برای زوجین در آستانه طلاق تشکیل می گردید، بسیار اثر گذار بود که در حال حاضر به علت عدم وجود فضای آموزشی مناسب با رعایت فاصله گذاری اجتماعی تشکیل نمی گردد.

رئیس کل دادگستری استان یزد، خدمت به مردم را توفیق الهی ذکر کرد و ابراز داشت: شکرانه توفیق خدمت به مردم، تکریم مراجعین و حفظ کرامت ارباب رجوع است که باید به آن اهتمام داشت.

شایان ذکر است رئیس کل دادگستری استان یزد در بازدید یک ساعته خود را مجموعه معاونت اجتماعی با کارکنان و تعدادی از مراجعین به گفتگو پرداخت و دستور پیگیری برخی از مسائل را صادر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها