موج
کدخبر : ۳۴۷۵۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347538

فرمانده یگان حفاظت اراضی ملی راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد:

فرمانده یگان حفاظت اراضی ملی راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف ۵۳ هکتار اراضی ملی دراستان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، امیرسعید باقری گفت:طی ۶ ماه اول سال جاری، حدود ۵۳ هکتار از اراضی ملی و دولتی استان رفع تصرف فوری و به بیت المال بازگردانده شده است.

وی با اشاره باینکه این میزان بیش از ۴ برابر دوره‌ مشابه آن در سال گذشته بوده است، ارزش ریالی اراضی بازپس‌گیری شده حدود ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال عنوان شده است.

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون ۳۴ مورد احکام قضایی دریافت شده، که از این میزان ۴ مورد خلع ید و ۳۰ مورد قلع و قمع انجام پذیرفته است. 

وی با بیان اینکه اجرای احکام برای بیش از ۱۲ هکتار اراضی دولتی انجام شده گفت: ارزش مالی این اراضی در مجموع ۷۹۰ میلیارد ریال عنوان شده است.

باقری خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی اقدامات پیشگیرانه در اولویت این اداره کل قرار دارد که از جمله این اقدامات، نصب تابلو و علائم هشداردهنده به تعداد ۱۲۰ مورد و گشت‌زنی در اراضی ملی بصورت مستمر به تعداد ۳۵۸ مورد بوده است تا مردم بدانند کدام اراضی مربوط به دولت است.

 این مقام مسئول با اشاره به اینکه استان اصفهان علاوه بر مرکز استان، ۲۲ شهرستان دارای اراضی قابل حفاظت را شامل می شود، گفت: یگان حفاظت از اراضی این استان در اجرای احکام از خوروبیابانک تا فریدونشهر و از آران و بیدگل تا سمیرم پیشتاز بوده و عملکرد مثبتی داشته است.

فرمانده یگان حفاظت اراضی ملی راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه آشنایی کارکنان بخش حفاظت از اراضی با جدیدترین شیوه‌های حفاظتی، مراقبتی و استانداردهای علمی امری لازم و ضروری است. ادعان داشت؛ طی هماهنگی‌های بعمل آمده عوامل یگان حفاظت از اراضی این اداره‌کل به میزان ۷۶۰ نفر ساعت آموزش دیدند و در ۲۷ دوره آموزشی شرکت کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها