موج
کدخبر : ۳۴۷۱۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347182

رئیس کل دادگستری قم:

رئیس کل دادگستری استان قم از ساماندهی خانه‌های بازی پس از چندین سال خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری ، رئیس کل دادگستری قم از برگزاری جلسه کمیته ویژه ساماندهی خانه های بازی و مهد کودک ها با حضور دوازده دستگاه مرتبط با موضوع در سالن جلسات دادگستری استان خبر داد و گفت: تعداد زیادی خانه بازی بدون مجوز قانونی و همچنین مهد کودک هایی با متولیان متعدد در استان قم مشغول به فعالیت می باشند که این وضعیت موجب گردیده تا کودکان ما با آسیب های فراوان فرهنگی، اجتماعی و... مواجه شوند.

وی افزود: بر این اساس با هماهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و دادستان محترم قم و در راستای احقاق حقوق عامه و ضرورت جدی ساماندهی آنها، به منظور پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی، موضوع در کمیته‌ای ویژه و به صورت فوق العاده مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ و جهت اجرا به دستگاه های ذیربط ابلاغ شد.

رئیس کل دادگستری قم تصریح کرد: در این کمیته مقرر گردید ظرف مدت یک ماه، اداره کل بهزیستی در رابطه با مسئولان و مربیان خانه های بازی، ضوابط لازم را تعریف و نسبت به گزینش، آموزش، بررسی صلاحیت و صدور مجوز فعالیت برای ایشان اقدام نمایند.

مظفری در خصوص صدور مجوز ایجاد خانه های بازی نیز افزود: بر اساس مصوبات این جلسه، سازمان صمت با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه می بایست ظرف یک ماه ضوابط داخلی خانه های بازی از قبیل ضوابط استاندارد، بهداشت کار، نظارت اماکن ناجا و... و نحوه صدور پروانه کسب را تدوین و پس از کسب تاییدیه کمیسیون نظارت استان، نسبت به اجرایی شدن آن تمهیدات لازم را در دستور کار خود قرار دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها